aivan kaikki mitä töllöstä tulee, NASA satuilee tai Tiede- lehti valehtelee.
Näitä he eivät koskaan ikinä milloinkaan kysenalaista ja taistelevat näiden puolesta kuolemaansa saakka; haudanvakavina tietenkin pysyen.
Me flättärit sen sijaan olemme iloista ja hauskaa väkeä ja osaamme tietenkin nauraa meille syötetyille valeille.
Tiedättehän ne raketit jotka pystyvät laskeutumaan tarkasti takaisin lähtöpaikkaansa; Space X:kö on niiden nimi?
Pallopäiden mielestä ne ovat vakavia asioita eikä niissä ole mitään nauramista.
Me flättärit löydämme näistä toooosi hauskaa:
https://www.youtube.com/watch?v=cMb9vcbDFco&t=615s
Pallopäiden hauskin piirre on se että he uskovat
41
846
Vastaukset
- YksKaxPax
Onhan se kiva että teillä flättäteillä on hauskaa. Kyllähän jo Raamattukin tiesi että "autuaita ovat yksinkertaiset"...
- OMALÄÄKÄRISI
Psykoosi on vittumainen sairaus. Se saa ihmisen kokemaan, että hän on vainottu ja näkemään kaikkialla ja jatkuvasti valheita, petoksia, salaliittoja... Ja se tuntuu täysin todelliselta.
- LinnanKunti
Hra Lehtosesta voimme toki olla montaa mieltä mutta yksi hieno piirre hänellä on.
Hän ei usko kaikkea mitä töllö ja NASA meille syöttävät. Hän tuskin on tilannut myöskään Tiede- lehteä.
Minulle tuli vankilaan kyseinen lehti monien muiden joukossa. Tilasin niitä koska rahaa oli tilillä monta kymmentä kiloa mutta viihdykkeet olivat vähissä.
Kauniita maalauksia oli lehdessä.
Oli oikein Kuustakin värikuvia. Ne minua naurattivat. - vaikuttamisenmonetkasvot
Litteän maan informaatio kuuluu uuteen propagandasoluun jolla pyritään vaikuttamaan internetin sisältöön, Emme myöskään tiedä keitä internetin vihapuhujat todellisuudessa ovat.
Lopputulos tulee olemaan internetin vapauden kavennus.- KannattaakoSaarnata
Surullista on se että iso osa näistä Litan evankelistoista eivät tiedä kenen laskuun (ilmaiseksi) ja miksi toimivat, mutta toimivat silti koska kokevat asian omakseen.
Massiivisella mis-informaatiotulvalla on nimenomaan tuo arvailemasi tarkoitus, saada yleisö hyväksymään internetin vapaan kirjoitusoikeuden täydellisen rajoittamisen jotta pääsevät roskasta eroon.
Samalla tosin menee sitten tärkeitä oikeuksia...
Starman huitelee nykyään yksinäisenä Marsin radan takana. Se ei tavoita Marsia, koska sen nopeus kaukana Auringosta on riittämätön.
http://www.whereisroadster.com/index.html- kosmonautti.lahtinen
Se on vähän kuin kosmonautti Lahtinen etääntymässä pelastavasta köydestä
- Ghjhhjvv
Lehtonen on henkisesti sairas idiootti joka on tuomittu rikollinen.
No pidäpäs nyt vähän hauskaa esim. Joensuun ja Vaasan erilaisella auringonnousuajalla, ja teepä se littumaatyyliin.
- pallopää007
Entä jos teenkin sen pallomaatyyliin?
pallopää007 kirjoitti:
Entä jos teenkin sen pallomaatyyliin?
No mitenkään muuten kuin Maan pallonmuotoisuudellahan ei mainittujen eri pituuspiireillä sijaitsevien paikkojen erilaisia auringonnousuaikoja voidakaaan selittää.
Omakohtainen kokemus. Vieläkin olen epävarma kokemuksestani.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15452368/maapallo
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1166166Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605109SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun654242SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352479Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat642217Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561