Huoraamalla eläkesäästöt

Huoraam.eläkesäästöt

Olen 18-vuotias, ja olen saanut kuukaudessa n. 10 000€. Eläkesäästämissuunnitelmaan on kuulunut kuukauden aikana huoraaminen. Aion jatkaa tätä (jos pysyn sinkkuna) n. 7 vuotta. Siinä ehtii kertyä n. 840 000€. Sitten loput säästöt nettotuloista työstä eläke.

10

620

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vbnmzxc

      Monia tapoja tosiaan on hankkia säästöjä eläköitymisen varalle...

    • Älä_maksa_liikaa_veroja

      Kannattaa kysyä verottajalta saako työvälineen väljentyessä tehdä myös vuotuiset poistot ja millä arvolla.

      • Vaimiten

        Vai onko luonnontuotteiden myynti verotonta kuten metsäsienetkin, marjat ja sen semmoiset....


      • Lisäpohdinta
        Vaimiten kirjoitti:

        Vai onko luonnontuotteiden myynti verotonta kuten metsäsienetkin, marjat ja sen semmoiset....

        Entäs jokamiehenoikeudet.... marjat ja sienet ja niiden hyödyntäminen kuuluvat jokamiehenoikeuksien piiriin.
        Toisaalta kyllähän marjoja ja sieniä myydän toreilla ja turuilla, joten....


    • Järkikäteen

      Et vielä tiedä, mitä elämä ilotyttönä tuo tullessaan. Kannatan koulutusta ja että ottaisit opiksi kokemasi. Rupea rikastumaan jollain muulla rehellisellä konstilla, onhan noita. Kun koulut on käyty, saat jatkuvasti käteen 2300-2600 euroa kuukaudessa. Silloin saat neljässä kuukaudessa kymppitonnin. Älä pilaa vasta alkanutta nuoren aikuisen elämää.

      • KNg5e4

        "Älä pilaa vasta alkanutta nuoren aikuisen elämää."

        Joku trolli saa hupia kirjoittelemalla tänne "huoraamisistaan", vaikka on vanhempi kuin 18-vuotias — ja sitä paitsi mies.


      • Anonyymi
        KNg5e4 kirjoitti:

        "Älä pilaa vasta alkanutta nuoren aikuisen elämää."

        Joku trolli saa hupia kirjoittelemalla tänne "huoraamisistaan", vaikka on vanhempi kuin 18-vuotias — ja sitä paitsi mies.

        Linkki?


    • Joo itsekin teen nuin.

    • Hei tarviin apua!!! Mä tarviin NOPEASTI rahaa. Oon valmis tekemään melkein mitä tahansa rahan eteen! Vinkkejä kiitos!

    • Anonyymi

      Suomi hyppäs puusta, ennenkuin synnyit. Pärjää sydämelläsi, heippa.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      333
      11496
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      37
      3498
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3067
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      102
      2803
    5. 92
      2666
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      47
      2482
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      155
      2394
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2294
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1481
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      14
      1460
    Aihe