ja Syyrian kuin Saudi-Arabian sodissa, voi vain ihmetellä Turmpinkin nöyryyttä heitä kohtaan !?
Luulevat olevansa Jumalan valittukansa, vaikka Jeesus sen kumosi uudella liitolla !?
Israeilin Juutalaiset kokopiruja asekaupoissa
16
246
Vastaukset
- Juutalaisiin
kohdistuva rasismi eroaa muusta rasismista usein siten, että rasismin kohde pyritään jopa demonisoimaan. Aloittajan kirjoitukset on kuin suoraan antisemitismin oppikirjasta. Edellisen törkykirjeen ylläpito ehti jo poistaa.
Lopuksi vedetään vielä kuollut juutalainen mies todistuskappaleeksi juutalaisia vastaan. Jos tunnet tämän Jeesuksesi, niin juttele hänen kanssaan siitä, miten pahoja ihmisiä juutalaiset on. Juutaölaisuudesta et ymmärrä alkeitakaan.- Abrahamm
Osaatko asiaa ollenkaan,vai oletko tosiaan niin sokeasti uskovainen olevinaan !?
- iRobot
Abrahamm kirjoitti:
Osaatko asiaa ollenkaan,vai oletko tosiaan niin sokeasti uskovainen olevinaan !?
Sinun jokaisesta viestistäsi näkee ettet osaa asiaa ollenkaan. Tiedät sen itsekin.
- Abrahamm
Trumpillakin on herransa, niin taloudessa kuin aseissa ja niitä kiire kunnioittamaan !?
- GreatBritain
Trump nuoleskeli Israelia jo pressavaalikampanjansa aikana ja lupasi israelilaisille ummet ja lammet. Miksei se haitannut sinua siinä vaiheessa, farisealainen Abrahamm?
- Abrahamm
Juutalaiset oli taloudellisesti jo niskanpäällä, mutta Hitleri sotilaallisesti, nyt hallitsevat talouden lisäksi sotia ja aseteollisuuttakin !? Rosvouksesta puhumattakaan !?
- Palstanatsi
jatkaa edelleen keskiaikaisten päähänpinttymien kierrätystä.
- Abrahamm
Veikö Klooria Syyrian kapinallisille, kun niille helpointa ja polittisesti sopivaa !?
- Virefox
Kylllä. Monenmoista Klooria on puuhannut ja viimeisimpänä tosiaan vei Syyrian kapinallisile.
- Miksi_kukaan_ei_auta
Voi sinua ressukkaa.
- Abrahamm
Israeili otti Hitlerin roolin ja tuhonnut kymmeniä tuhansia Palestiinlaisia kotimaassaan ja Libanonissa !? Luulevat olevansa valittukansa, vaikka Jeesus teki uudenliiton kansojen kanssa !?
Koko maailman hallinto elää nyt varisealaisuutta, Juutalaisten kanssa !?- iRobot
Et näköjään tiedä asiasta mitään. Miksi sitten kirjoittelet siitä tuollaiseen sävyyn. Näköjään tiedät itsekin, ettet tiedät mitään.
- Abrahamm
Israeil Yhdysvaltai ydinpommi varasto, eikä kukaan arvostele ja julmempi kuin P-Korea !?
- iRobot
Et näköjään tiedä asiasta mitään. Miksi sitten kirjoittelet siitä tuollaiseen sävyyn. Näköjään tiedät itsekin, ettet tiedät mitään. Oletko käynyt missään noista mainitsemistasi maista?
- Abrahamm
Juutalaiset pyörittää Israeilia ja Yhdysvaltoja miten vain, niin rosvouksessa kuin sodissa ja lähes koko maailman orjuutusta, näin Hitlerikin varoitti Yhdysvaltoja ja olisi halunnut ykteistyötä !?
- Tsudas
Vaikuttaa siltä, että iRobot on käynyt kerran Toiviomatkalla Eilatissa ja sieltä bussilla Jerusalemissa vanhapiikadiakonissasiskonsa kanssa ja saanut varsinaisen herätyksen. Halleluja! Hän näyttää tietävän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude16914096Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t11210176Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1029216Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k228486Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy437353Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk486837Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1516226Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1145206Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri244525En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä4071382