Credit24, laillista?

homoa

Selittäkääs miten toimii, kun ottaessa sivu sanoo esim. maksat 2000e 16kk aikana 2700, niin silti kun sitä määritettyä minimisummaa maksaa, pääoma vain kasvaa.

Eli kasvaisiko se loputtomiin vai loppuisi kuin seinään, tuo 2700 on luvattu kokonaissummaksi otettaessa?

8

697

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokkerix

      Ilmanen vippi jos käytät lainan peruutus oikeutta, jos pystyt 2 viikossa maksaa takas, toimii 1 joka paikassa

    • nodnofdgprfphgte

      Credit24:n sivulla oleva laskuri kertoo halvimman koron mukaiset lyhennysmäärät ym (eli on eräänlainen mainos muka halvoista hinnoista). Asiakkaan korko todellisuudessa vaihtelee, ja sinun kanssasi Credit24 on ilmeisesti sopinut paljon korkeammasta korosta. Näin ollen nettisivulla olevat arvot minimilyhennyksineen ja kokonaishintoineen eivät enää päde. Oikeiden summien pitäisi olla lainasopimuksessasi eriteltyinä.

    • Pianmaksettu

      Jos velka on esim n.700e kasvaa se korkoa joka päivä n1.80e/vrk seuraavaan lyhennyksen.

    • Kusetusta24tuntiajokapv

      "Ahneempi kuin pankki", asiakastyytyväisyys taattu? Mutta onhan kusetus sentään noteerattu jollain markkina-alustalla.

    • Älämeneretkuun

      Ja jotkut menee näihin vipuihin.
      Voi elämän kevät sentään.
      Esimerkkinä eräs entinen huippu-urheilija joka mainostaa 3:n sekunnin ajan yhtä pikavippipuljua.Alhaalla vilahtaa korot mutta niitä ei mitenkään ehdi lukea.
      Jotain siellä lukee koroista n.130%

      • Joopa_joo

        Kyllä se viimeistään siellä lainaehdoissa lukee ennen niiden hyväksymistä.


    • koiraträkyttää

      mutta karavaani kulkee.

    • kusetantakasinotain

      n1.30e vrk korkoja tulee 500e velasta.kannattaa lyhentää aina somman summan mitä laaskussa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      60
      1965
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe