IPU vastaan Vihreät

nyt-toimeen

Vihreät ovat mokanneet ympäristöasioissa solkenaan.Hyväksyvät atomivoimalat sähköautojen takia .Tähän liittyy uraanikaivosten rakentaminen ja Talvivaaran tukeminen miljardeilla. Nyt Vihreät hyväksyvät Talvivaaran akkutehtaankin jossa ei ole mitään järkeä tuottaa koko maailmalle suomalaisten tuella akkuja kiinalaisille. Sitä en lainkaan ihmettele että Sipilä tukee Kiinan valtiota mutta miksi samaa vouhottaa vihreät perässä?
Ilmastovouhotus tuottaa suomalaisille ylitsepääsemättömät kustannukset kun kaikki bioenergia on moninkertaista hinnaltaan. Tukiaisilla leikkiminen tuhoaa koko Suomen talouden. Vihreät ei siitä piittaa. Seurauksena on myös ilmaston paikallinen turmeltuminen saasteilla jotka johtuvat biopolttoaineiden teosta. Ilman laatu näiden laitosten ympärillä on todella huono kun päästöjä ei edes valvota näissä laitoksissa lainkaan. IPUlla olisi nyt paikka saada menestystä politiikassa jos rahkeet riittää. Nythän Vihreät ja persut ovat tuhonneet itsensä lopullisesti hölmöilyillään ympäristö ja talousasioissa. Keskusta on pilannut maan talouden tukiaisillaan ja yrittäjien hyysäämisellä. Korruptio vie äänestäjät niin vasemmistolta kuin oikeistolta. Äänestysprosentti jääkin likelle nollaa jollei IPU hoida politiikkaa kuntoon siten kuin kansa tahtoo.

3

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiköseikös

      Hallituksen ainoa tavoite on ajaa mahdollisimman paljon ihmisiä itsemurhaan!

    • missä-ollaan

      Missä IPU luuraa? Sitä ei näy enää missään. Onko ne kommunistit pilanneet asiat puolueessa lopullisesti. Niitähän oli vain pari joten ihmetyttää tämä kehitys.Muissa puolueissa enemmistö on jo kommunisteja jotka ovatkin pistäneet maan asiat hunningolle josta mikään ei kansaa enää pelasta. Tämän estämiseksi perustimme IPUn 1994. Nyt porukka on häipynyt ja koko maailmaa kyykyttävä kommunismi vallalla Suomessakin.Eikö uusi polvi käsitä enää asioita samoin vaan hyväksyy EU-jäsenyyden ja loputtoman rahan huijauksen kansalta?

      • jo-riitti

        Suomesta on tullut maailman kommunismin kehto. Sehän nähdään vakiohemmon puheissa päivittäin. Yrittää nääs vierittää syyn IPUlle kun itse rosvoaa kansan tyhjäksi varoista. Tarvitaan jo vallankumous lopettamaan tämä ryöstö ja mellastus.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4123
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      211
      1610
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1420
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1120
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1050
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      329
      1046
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1009
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      136
      949
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      929
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      919
    Aihe