Oikea media on roskamedia.
Siinä ei ole mitään asiaa.
Lehden agenda on pelkästään maahanmuutto.
Äärioikeistolainen lehti, jonka agenda palvelee yksinomaan Venäjää
Venäjä pyrkii luomaan kaaosta yhteiskuntaamme keinolla millä hyvänsä.
Se on onnistunut saamaan propagandallaan suomalaiset toisiaan vastaan.
Boikotoikaa näitä roskamedioita. Samaan joukkoon kuuluu MV sekä muut äärioikeiston mediat. Venäjä käyttää äärioikeistoa hyväkseen Suomessa sekä
muualla Euroopassa.
Oikea media
6
1239
Vastaukset
Oikea Media on kieltämättä oikea media siinä kohtaa, että se julkaisee kristillisen arvopohjan omaavia juttuja, vaikka joskus hieman tuntuu, että kristillisyydellä ratsastetaankin. Toisaalta napakka uutisointi ei voi sisältää jokaisessa Raamatun sanaan viittaamisessa koko evankeliumin sanomaa, mikä on useimmille selvää.
Kaikkein oikeimmassa ”mediassa”, eli Jumalan sanassa Raamatussa Jeesus nimitti juutalaisten fariseuksia ”kyykäärmeitten sikiöiksi”, mitä tuskin nykyisistä medioista yksikään saisi julkaistua ilman ateistiuskovien oikeuskanteita?
Arvostan oikeaa mediaa kontekstissaan kuten esimerkiksi Suomen armeijaakin, vaikka pidän tappamista vääränä, niin tunnistan oikeuden puolustautua vieraiden hyökkäyksiä vastaan laillisen valtion perusoikeudeksi - mediassakin.- Anonyymi
Onko mieli Oikean Median suhteen muuttunut?
- Anonyymi
On Suomen armeija pelastanu
maan itsenäisyyden ennenkin - Anonyymi
Sitten arvostat tätä Allaah porukkaakin Suomessa, nekin tulivat tappamaan ja raiskaamaan vääräuskoisia ja USKONNOTTOMIA!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On Suomen armeija pelastanu
maan itsenäisyyden ennenkinPitääkö SUOMEEN saada myös jihadistien terrorismia, laittamaan vääräuskoiset ja USKONNOTTOMAT ruotuun!
- Anonyymi
Median tila Suomessa on säälittävän surkea.
Mielenkiintoista on huomata, että nyt se media, joka kirjoittaa asioista, joista valtamedia vaikenee, on äärioikeistolaista.
Edustaako YLE ja muu valtamedia menneen ajan NL:ton pravdaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022336- 1191895
- 901493
- 1381449
- 1171276
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘741268Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631131Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu221130- 511097
- 381042