Susi juoksi auton edestä klo7 Harjavallantiellä, n. 3km Euran keskusta voimalinjan kohdalta. Joen puolelta juoksi peltoaukeelle. Tarkkana siellä.
Susihavainto!
6
318
Vastaukset
- möömöö
Kauttuanmetsässä jolkotteli todennäköisesti susi tänään illalla kuuden maissa. Ihan 100% varmaksi en tunnistanut kun tuli pimeässä kiire kerätä koirat riittävän lähelle, mutta omaan silmääni kyllä näytti sudelta enemmän kuin koiralta eikä käytöskään ollut kovin koiramaista.
- näätännäppy
Juust noin. Tuuli kuljetti karvahattua pyörätiellä ja jo loihe lausumahan joku likinäkö että susi siinä kiimassa oravannahkaa nylpyttää kun korvaläppä pyörteessä heilahteli.
Näin anteeksiantos ja kolmion takaa etees tuuppaan kun näännristeeksessä peräkärrys tai valos. Romua tulee mutta jos tykytykytykkää.
Mese ja DMW. - Pelivekka
Vacuum vacuum. Ilmatiiviys vanhan aikaista. Modärni laifstail lips and läts.
Tänään Andy McC kirjanjulkaisu klo 16.
Sex drugs ja hampaat sucks.
Soitto kotiin ja mami duunaa. - sandwich
Kuusamon eräveikot ja kuluvan kuun rukkaset.
Hyvä nimi tanssiorkalle tai uudelle yritykselle.
Puongiorno beellä. - Taltriik
Vesijumppaa pärnuussa marrakskelissa onko parempaa enää luvassa.
- tervakeuhkot
Ja sitten mä mieleni pahoitin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108