Pizza-paikka

Missäpäin olivat Ilomantsin ensimmäiset pizzeriat? Kuka muistaa? Möikö Hotelli Ilomantsi ensimmäisen pizzan?
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tais myydä, sit tuli 80-90 luvun taitteessa oikea pizzeria, olikohan se pizzeria bianca, myöhemmin nimeksi vaihtui el toro. Sijaitsi linja- autoasemalla.

Äänestä
  • Möi viimeisen jo aikoja sitten. Kettuilu loppui maksu- ja muukykyisille siihen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


NosTalgia kirjoitti:

Missäpäin olivat Ilomantsin ensimmäiset pizzeriat? Kuka muistaa? Möikö Hotelli Ilomantsi ensimmäisen pizzan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu