Huomasin eräästä toisesta keskustelusta, että on olemassa tällainen:
https://www.fazer.fi/kampanjat/fazerin-sininen-on-pieni-pala-rakkautta/
Tekoälyllä vihapuhetta vastaan -kampanjassa voi kopioida löytämänsä vihapuheen verkko-osoitteen ja ilmiantaa se Lovebotille siellä olevaan kenttään.
Minäpä rupesin heti kokeilemaan tätä.
Tietysti tällaisen vihapuheentorjunnan pitäisi ennen kaikkea kuulua kansalaisille itselleen ja viranomaisille, mutta ehkä tässä on yhtiökin tällä kertaa hyväksi avuksi.
Tekoälyllä vihapuhetta vastaan -kampanja
Serafim
3
180
Vastaukset
- Natseja
Kunhan kusettavat, saavat taas myytyä suklaatia joka saa verensokerin kohoamaan ja finnejä poskiin puhkeamaan?
- Serafim
No niin, finninaamaista kansanosaa on kuultu. Varttuneemmalta kannalta asia voikin olla toisin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2103879Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632465Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472233
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136