Tanssiin tähtien kanssa juontaja Vappu sanoi: MENEE MUNILLE! Onko tämä sopivaa kielen käyttöä? Miksi kansa äänesti Poutaa,siksikö että pelleily saa jatkua?
TANSSII TÄHTIEN KANSSA
17
742
Vastaukset
- marskeittiöön
Miksi Vapun edes pitää olla tuossakin ohjelmassa. Menisi johonkin kokkausohjelmaan vatkaamaan vaikka niitä munia.
- ennustelija
Miksi joku yleensä katsoo ,kyseistä ohjelmaa.
Hupaisaa on että, kaikki ovat tähtiä, nämä
perseenkeikuttelijat.Säämies on tähti,he, he, he - tähtösiä
Onko tämä ohjelma ihan Suomessa kehitelty vaan tuleeko tämäkin idea ulkomailta ? Kerran aiemmin esitettiin sellaista kuin Dancing On Ice ja suomalaistähtöset olivat tässäkin kisailemassa.
- ulkomailta_kopsattu
Ei Tanssii tähtien kanssa ole Suomessa kehitetty formaatti vaan ihan ulkomailta kopsattu.
- tähtösiä
No siltäpä se vähän näyttääkin kuten niin moni muu viihdeohjelma nykyään. Mainostulot tietenki tässäkin vaikuttimena?
- r2d2mee2
Olipa Ansku kiusaantunut Tuure Boeliuksen lähentelystä putoamistuomion aikana. Näkyi selvästi naamasta että lääppiminen meni yli.
- Reide
Jotenkin vaikuttaa siltä, että Tuure olisi homoseksuaali, maneerit ovat sellaiset. Ovatko muut huomanneet?
- Krilli
Tuon jo näkisi se Sokea Reettakin. Tosi tyttömäinen tyyppi, Ansku näyttää edemmän mieheltä ja oli selvästi kiusaantunut Tuuren kiehnäämisestä.
Krilli kirjoitti:
Tuon jo näkisi se Sokea Reettakin. Tosi tyttömäinen tyyppi, Ansku näyttää edemmän mieheltä ja oli selvästi kiusaantunut Tuuren kiehnäämisestä.
Tyypillinen ladyboy.
- miehetkärjessä
Nyt kun katsoin Tuuren viimeisimmän tanssin TV ruudulta, täytyy todeta että kehitystä on tapahtunut. On tullut varmuutta ja miehekkyyttä, latinotanssit sopivat hänelle erinomaisesti, taipuisuutta ja taitoa. Pisteiden mukaan jotain ehkä oli liikaa tai puuttui ammattilaisten tarkoin kriteerein. Tuure esiintyy niin voimakkaasti, että katsojalta jää virheet huomaamatta.
Taidollisesti Edisin kuuluisi päästä finaaliin, mutta kolmen muun järjestys on täysin auki.
Kun Hannes ei ehkä ole vahvimmillaan latinoissa, se voi pudottaa hänet tuloksissa alaspäin.
Kolme parasta ovat miehiä, mielestäni.- eloveena-akka
Tuure miehekäs buaahaa buaahaaaaaa.
- siinäjärjestys
Edis ja Katri ehdottomasti ykkösiä, Tuure ja Ansku kakkosia ja Kiia ja Hannes kolmosia.
- ValkoVenäjälinja
Ilta Sanomissa on taas fanaattinen linja kommenttien julkaisussa koskien eilistä Ttk lähetystä.
Kommentit, joissa perustellaan positiivisesti asioita eikä haukuta ketään sensuroidaan. Kommentit joissa esim kisaajan kropan rakennetta ja ulkonäköä haukutaan julkaistaan.
Todella ala-arvoista, että mode/lehti saa ilmeisesti valita kommentit henkilökohtaisten/omien mieltymystensä mukaan.
En soisi että ketään haukutaan, mutta jos Hannesta saa pilkata, sama linja muillekin kisaajille.
Jokainen kisan seuraaja tietää kuka on taitavin ja monipuolisin oppilas. - 9833622552cx
Lukekaa P.P. Wikipedia. En tiennyt.
- kii9jjqhnk
Tuure on ihan lapsi vielä. En ymmärrä miksi mukaan on otettu lapsi, alaikäinen aikuisten kilpailuun mukaan.
Jaahah, suomi jäi kisassa toiseksi, suomalaisethan on tottuneet häviämään kaikessa.
Hannes oli mielestäni kyllä paras ja oli ainakin umpi Suomalainen. - tanssiikukaosaa
Ylivoimaisesti paras pari voitti. Hannes on tuommoinen kankea, perisuomalainen nallekarhu tavis, ihan symppis, siksi pääsi toiseksi.
- Eikö-totta
Vapulla ja Väyrysellä on yksi yhteinen piirre: Kumpikin katsoo menestyneitä kieroon...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950