Onko Kauhavan teekoossa osaavia lääkäreitä?
Vastaukset 19
- mustatakkinenmies
Kannattaa mennä suoraan yksityiselle! Tai mennä tk:n, jos haluaa pienen" teatteriesityksen" kokea.
- Eiköhän_ne
Enemmänkin ole näitä potilaita jotka niitä teatteriesityksiä pitää keksittyine vaivoineen.
- Yksiluvallinen
Tarviikohan niitä keksiä? Eiköhän niitä ole tarpeeksi keksimättäkin,että se yksi luvallinen käyntiä kohden löytyy?
- Akkaomakanta
Nais Lääkärit on kyllä vähissä!
- Tuski
Ei ole ne on karhattu muualle?
- Teekooo
Ei ainakaan pysyviä nais lääkäreitä kaikki vain käväsee.
- ilmoitusmuutoksesta
Vanhuksia huijataan. Annetaan puhelimessa vastaanottoaika toivomalleen naislääkärille. Sitten kun menee vastaanotolle, niin sanotaan ettei aika olekkaan naislääkärille, vaan karvaiselle mieslääkärille. Sanotaan, että naislääkäri on komennettu muualle töihin. Eikö olisi ollu kohtuus, että vanhukselle olisi soitettu kotiin tämä lääkärin vastaanottomuutos ettei olis turhaan lähtenyt "ei mitään" vastaanotolle?
Se on sama joka paikas , ei oteta huomioon mitään toivomuksia. Seinäjoellakin kotipalvelun kotihoidosta voi tulla iso karvainen musta mies pesemään suihku pesupäivänä 90 vuotiaan körtti mummon. ( Feministitkään ei puhu intimeetti suojasta mitään, eikä metoo kampanja) Riippuu siitä kuka sattuu olemaan työvuorossa. Se pesee.Vielä kun alalle ei vaadita mitään sovellutus testejä.
- odotellen
Keväällä vastaanotossa kysyttiin lupa vastaanottoajan soittamiseen "varmistamiseen"tietenkin annoin luvan,sehän on hieno muistutus.Mutta kertaakaan ei ole puhelin pärissyt vaikka aikoja on ollut useita.Se siitä palvelusta.
- Eenukki
Kauhavalla on toimittu noin iät ajat. Palvelu todella surkeaa. Töissä palveluhaluttomat ja katkerat. Siitä se johtuu.
- Kiitollinen
Minä kävin Santtu nimisellä nuorella lääkärillä ja oli tosi perusteellinen lääkäri... Välillä joutui vähän katsomaan käypähoito-ohjeita koneelta mikä oli minun mielestä viisautta... Annan hänelle täydet 10 pistettä... Kokemuksen myötä hänestä tulee huippulääkäri... Kiitos hänelle.
- hoitajatunteeväkensä
Kiitollinen kirjoitti:
Minä kävin Santtu nimisellä nuorella lääkärillä ja oli tosi perusteellinen lääkäri... Välillä joutui vähän katsomaan käypähoito-ohjeita koneelta mikä oli minun mielestä viisautta... Annan hänelle täydet 10 pistettä... Kokemuksen myötä hänestä tulee huippulääkäri... Kiitos hänelle.
Tänään puhelimessa Kauhavan tk:n hoitajan mukaan " ei nyt oikein ole kunnon lääkäriä, kun vasta tammikuun puolen välin jälkeen". Että näin.
- gfdgodhgdidhgd
hoitajatunteeväkensä kirjoitti:
Tänään puhelimessa Kauhavan tk:n hoitajan mukaan " ei nyt oikein ole kunnon lääkäriä, kun vasta tammikuun puolen välin jälkeen". Että näin.
Paskapuhetta.
- Kiitollinen
Kävin tänään päivystyksessä Kauhavalla ja sekä Lääkärin, että hoitajien palvelu loistavaa.
- Omakokemus
Vielä Malmin Hannan sielä ollessa pääsi tutkimuksiin ym.Nyt kun sielä kävin kipujeni kanssa pyöriteltiin lääkäriltä toiselle eikä kukaan uskaltanut lähetettä s.joelle kirjoittaa ettei vain tulisi kuluja. Ultraankin kuulemma kovat jonot. Lääkkeitä kyllä kirjoiteltiin...turhia lääkkeitä.Outoa toimintaa!! Potilaita istutetaan tuntikausia odotustilassa eikä kellään mitään kiirettä. Mikä Kauhavassa on vikana kun ei tänne saada kunnon lääreitä...
- Kiitollinen
Minä ainakin tänään pääsin 5 minuutin odotuksen jälkeen lääkärille... Muita potilaita oli jonossa minun lisäksi käytävällä yksi. Ei siellä ketään kiusaksi istuteta, mutta muistakaa että toisissa huoneissa saattaa olla lääkäri tekemässä toimenpidettä ja lääkärilläkin oikeus kahvi ja ruokataukoihin.
- Khkhh
Kyllä siellä on ainakin tosi hyvä nimeä en muista saapaat ja nahkatakki päällä.
- elinvuosialisää
Kannattaa hakeutua yksityispuolen lääkärille. Jo vaivat alkaa selviämään ja tarvittavat lähetteet erikoissairaanhoitoon kirjoitetaan. Tulee halvemmaksikin, kun ei tarvitse monta kertaa hypätä saman vaivan takia ja turhia lääkkeitä ostaa. Ja voi jopa elää muutaman vuoden pitempäänkin, kun saa oikean diagnoosin ja oikeanlaista hoitoa.
- khjklll
Khkhh kirjoitti:
Kyllä siellä on ainakin tosi hyvä nimeä en muista saapaat ja nahkatakki päällä.
Kumisaapaslääkäri ei onnistuis muualla kuin kantakauhavan tk:ssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu561284- 19907
- 68762
- 64748
- 47714
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69708Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131645Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.10612Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31595Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i11569Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45538Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �124521- 4512
- 75498
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24483- 36445
Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113444- 16441
- 36437
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26437