Tämä ei estä hiustenlähtöä mutta on kosmeettinen kikka, josta hyötyy myös muutenkin kuin että päälaella on karvaa peittämässä kaljua.
Siispä: siirrelkää omasta kehosta karvoja.
Ei muuta kuin kulli-ja/tai pillukarvat sheivaten. Sheivattu alapäähän on muotia, olet sitten myös sängyssäkin cool 👍
Myös perskarvat voit sheivata(tai kumppanisi voi sheivata sinulta?). Näin vältytään kakkakikkareilta ja muilta ihorikoilta.
Sitten liimataan esim.kypsällä perunalla tai muulla luontaisella aineella. Tuo peruna on kyllä hyvä ja varsin näkymätöntä.
Ja sitä myöten kun noita lähtee syystä tai toisesta pois, niin uutta karvaa kasvaa muualle kehoon jota voi taas liimailla.
Varma ja hyödyllinen keino!
DrHair
0
131
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411917Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101312- 1011067
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66771
- 33662
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69532Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13528- 78511