Suuret odotukset oli eilen kun jäin Stand uppia neloselta katselemaan.
Ensimmäinen, Kemijärven koomikko, aloitti oikein remakasti, vautsi mikä tyyppi...
Vaan sitten loppua kohden alkoi naurua tulla pelkästään sillä että koomikko päästeli suustaan sukupuolielinten alatyylisiä nimiä.
Ja seuraavat koomikot - samoilla linjoilla suurin piirtein. Vitsit täysin ala-arvoisia, mutta kansaa nauratti. Viimeinen veteli valtakunnan ykköspariskunnasta täysin törkeää vitsiä. Poliitikoilla toki on asemansa vuoksi vähän niin kuin pakollisena alistua siihen että kansalle heitetty juttu voi olla tyyliltään ala-arvoisempaa, mutta nämä kyseiset eiliset vitsit eivät edes liittyneet poliittisen /valtiolliseen toimintaan vaan yksityiselämään! Joku raja vois olla sentään! Mutta kansalla oli hauskaa.
Että oikein niin kuin kysyisin, kun kerran tiedän ihan oikeasti olevan stand up -koomikoita joiden vitseissä on oikeasti jokin jujukin (alatyyliset sukupuolielinten nimet eivät ole sellainen juju) tai älyllinen huomio ihmisten käyttäytymistavoista, niin tota onko tämän suomalaisen stand up -ohjelman tarkoitus vetää live yleisöänsä huulesta... Eli näyttää se , kuinka tyylitöntä suomalainen kansa on. Onks tää stand up -koomikoita esittelevän ohjelman liveyleisö totaalisen kännissä kun ne sinne katsomoon ovat menneet... Vai onks niitten mielestä toi komiikka hyvää, vai nauraaks ne sille kun nämä koomikot ikään kuin tekevät itsensä ihmisiä naurettaviksi puheillaan....
Ja tietty Leikola, joka ei nyt eilen mukana ollut, mutta tämä tyyppi... se kun tulee lavalle, niin näkee naamasta, että tyyppi kuvittelee, että hänen osaltaan kaikki suosio on saavutetaan sillä kun hän näyttäytyy... No niin..
Jotain tasoa tähän ohjelmaan vois vitsien osalta kyllä yrittää jostain saada.....
Stand up, uusimmat
6
404
Vastaukset
- Stand.down
Stand up nyt on niin surkee laji että oikein pahaa tekee. Surkeetakin surkeenpia yrittäjiä riittää, se nähtiin taas kerran telkkarista.
- iu9097u0
Stand up-ohjelmassa on vain muutama hyvä kuten Ismo Leikola, Ilari Johansson, Niko Kivelä, Teemu Vesterinen. Näillä hyvin vähän alapäähuumoria. Muut ovat järestään niin surkeita etten maksaisi heidän keikoistaan senttiäkään. Nämä naiskoomikot (ei voisi sanoa edes koomikoiksi) jotka ohjelmassa ovat vierailleet ovat todella surkeita kuin mitkä, jopa Krisse Salminen oli niin kuiva ja tylsä. Nelosen huonoa viihdettä. Joko tuo yleisö on juotettu humalaan tai sitten heille palaa valo jossa lukee milloin pitää taputtaa ja hurrata. On ollut näitä maahanmuuttaja-stand upkoomikoita jotka heittävät vain rasistista vitsiä ja mollaavat muita maahanmuuttajia ja uskontokuntaan kuuluvia. Ja vääntävät vitsiä terrorismista. Ei minusta ole enää huumoria. Jos saman tekisi joku suomalaissyntyinen, nousisi meteli. Kaiken kaikkiaan suomalainen stand-up komiikka on todella huonoa ja keskittyy kirosanoihin ja alapäähuumoriin täysin vain noita mainittuja muutamia koomikoita lukuunottamatta. Typerä alapäähuumori ja pissa-kakka-teini-lapsi-osasto ei ainakaan itseen pure, haluan komiikalta enemmän kuin saappaan äo-tasoista viihdettä.
- Väsynyttä
Nämä melkein järjestään ylipainoiset naiskoomikot keskittyvät dissssmaan itseään ja ylipainoaan ja alentamaan itsensä. Kaikilla samankaltaiset jutut, myös alapäähuttua tulee. Melki tietää etukäteen, mistä ylipainoinen naiskoomikot puhuu.
- ettäsittesemmosta
niin. . .
- Tane.kup
Stand up on niin paskaa katsottavaa ettei mikään.
- jahahahaa
Ja yleisö nauraa aivan olemattomille vitseille. Hyvin ovat hysteerikot ja neurootikot oman roolinsa sisäistäneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain20711482Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13610888Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2346242Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1925062Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1353518- 1733489
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402353Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3031886Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101748Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161644