Matkan lähestyessä meinasin vilkaista josko jollakin täällä olisi uutta kerrottavaa. No, ei todellakaan nuo yllämainitut tyypit vaan jatkaa samaa suunsoittoa. Oli sentään sadepäivä isosti huomioitu , vielä on sadekausi silloin siis sataa vettä jonakin päivän ja kunnolla . Marraskuun loppuun asti , mutta sittenhän se loppuu, kun meikä perille pääsee.
Resuperse lentokapteeni
sateensuojassa
8200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei tänne kukaan näitten " herrasmiesten " lisäksi viikonloppuna varsinkaan rohkene kirjoittaa, valloittaneet koko palstan.
Niin siitä kiittäkäämme moni, monivuotista NumBallia, joka Senseinä ja sadoilla muilla nimimerkeillään on palstaa "ilahduttanut".
Nahkapaikat housuihin, niin ei resut valu Lerpukasta
Totta todettava palsta pilalla " muutaman huijarin tähden " , tämä pallomahainenamailia sopii samaan sarjaan. ON ihmisillä liikaa aikaa pas...... puhumiseen - kirjoittamiseen.
Kertokaas tulee teille hyvä mieli noista lapsellisista jutuista. eikö yhtään nolota , ois mukava nähdä ihan naamat esillä.
Riittäisikö hauis esille?
Lerppa esittää tekopyhää...
" hauis esille " , kaverilla tyhjä pää, ei pelkkä pullistelu piisaa, alkuunkaan.
Niinpä, lerpan elohan palstalla on ollut pelkkää pullistelua...