Täysin käsittämätön EMMA KARI !

kammaeri

Melkoista utopiaa on juttu autojen viimeisestä käyttöpäivämäärästä.

10

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cropsu

      Siis missä IRAK AMME mitä???????

    • jospasetästä
    • viheriä_noita

      Toivottavasti Emma Karilla on viimeinen käyttöpäivä kansanedustajana ensi keväänä!

    • Mopomies_maalta

      Aivan normaali sekopäävihreä. Tuollaisia ne on kaikki. Toinen toistaan hullumpia.

    • huraahuhhei

      Aloittajallle tuli hätäinen bugi uutisoinnissa. Kyse on myyntipäivämäärästä. Ei käyttöpäivämäärästä. E.Kari on vaatimassa viimeistä myyntipäivämäärää pottomoottoriautoille 2020 loppuun mennessä. Viimeinen käyttöpäivämäärä on onneksi vielä ehdottamatta. E.Kari ei siltä osin ollut absoluuttisen looginen. Voi olla että joku päivä hän senkin mahdollisuuden oivaltaa. Sovittakoon herasmiesmäisesti tässä ja nyt juhlallisesti viimeinen käyttöpäivämäärää polttomoottoriautolle 2150 luvulle. Silloin varmasti kaikki öljyt ja kaasut on saatu pumpattua ylös merenpohjasta. Myös se Brent laatu. Lentokoneetkaan eivät 100 vuoden kuluttua ole kerosiinikäyttöisiä. Kerosiinia kun ei enää silloin ole saatavilla kun öljy on viimeiseen tippaansa asti loppuun imetty ja tislaukset tislattu.

      • Eipä se metsään silti mennyt, elintarvikkeissa viimeinen myyntipävä on hyvínkin lähellä viimeistä käyttöpäivää.
        Toisekseen, mistä kirnusta noita vihreitä syntyy. Eikö niitten terveydentilaa ole ikinä tutkittu.


      • Emma..Poistaa...Autot

        BUSSIEN on määrä kulkea Hämeentiellä koko urakka-ajan, mutta yksityinen läpiajoliikenne ohjataan Sörnäisten rantatielle heti urakan alussa.

        Remontti merkitsee samalla myös yhden aikakauden päätöstä. Autojen läpiajoliikenne ei palaa Hämeentielle urakan jälkeenkään. Autojen poistuminen merkitsee muun muassa sitä, että Hämeentielle saadaan pyöräilijöille omaa tilaa.

        Muutos on symbolisesti merkittävä. Kyseessä on ensimmäinen kerta, kun Helsinki nostaa merkittävällä kadulla pyöräilyn selkeästi autoilun yläpuolelle.

        Lue lisää: Vallankaappaus autokaupungissa – Helsinkiä suunnitellaan nyt kävelyn ja pyöräilyn ehdoilla


    • Vislaa_sitten

      Onko Emmalta viimeinenkin hammasrivi poistunut ?

    • sen-tarkotus-on

      vedättää tyhmiä viheliäisiä uuno-eemeleitä ja saada vaaleissa uusi loisvakuutus voimaan 4:ksi vuodeksi 8000e kk...kyllä sillä jo loisii mitä vaan.
      tuntuu olevan täys vajakki-suvakki puheista päätellen ja täysin myöhässä maailman pelastamisen suhteen.

      • Järki.järki

        Riittää akkojen hommiksi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      258
      9366
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2801
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      212
      1964
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1930
    5. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      145
      1439
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      64
      1418
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      128
      1339
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1016
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      921
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      838
    Aihe