Led teho vertailu halogeeniin

ledmuttamikäseuraavaksi

Led on täysin vastaava kuvioltaan kunhan valitsee sen pienistä ledeistä tehdyn ja ne ledit ovat samassa kohdassa missä on hehkulanka halogeenissa. Seon käytössä tarkasti katsottu ja asia joten siihenväittelyyn ei nyt tuhlata aikaa.

Oma led viimeiseimpään linssi umpioon oli 25w led ja halogen 55w ja valo teho on sama ellei piirun jopa parempi , no halogen oli tietysti jo käytetty perus philips.

Kuinka kestää itse led jos tehoa on enemmän? nythän läpmpökuormitus on vähäinen ja led teho voisi olla isompikin.

Xenonit on jäänyt pois niiden epämääräisemmän valokuvion tähden.

1

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitä.vaan

      Kunhan vaihdat ennen katsastusta halogeenit takaisin, ettei tule hylkäystä. Kielletty mikä kielletty. Jos 25W led ei anna enempää valoa kuin 55 W halogen, niin jo on huono led tai valo menee valaisimessa hukkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      30
      5657
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      12
      3388
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      193
      2291
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      163
      1713
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      76
      1575
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      35
      1437
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1365
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1315
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1185
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      221
      1177
    Aihe