Ihan kaikki muut puolueet

VarokaaTrolleja

paitsi perussuomalaiset, ovat hyvin epäisänmaallisia, eu liittovaltiota tekeviä, oman kansan heikoimman väestön unohtaneita haittapakolaisihyyssäreitä. Eduskunnan ulkopuolella on pikkupuolueita jotka ihailevat Venäjää. Kun nyt keväällä on eduskunta- ja eurovaalit niin muistetaan että Jussi Halla-aho johtaa perussuomalaisia. Älkää vain äänestäkö soinilaispettureita jotka siis eivät ole perussuomalaisia! Muistin virkistämiseksi vielä : Perussuomalaiset on isänmaallinen eu euro ja maahanmuuttokriittinen eduskuntapuolue. Perussuomalaisille tärkeintä on auttaa suomalaisia ihmisiä. Perussuomalaiset haluaa pitää huolen myös niistä suomalaisista jotka eivät siihen itse kykene. Perussuomalaiset on yrittäjäystävällinen puolue. Työtä tarvitsemme jotta on sitten toimeentuloa.

20

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noinseon

      Eipä tuohon aloitukseen ole mitään lisättävää

    • Mikä_istunto

      Onko tämä joku uusi hoitomenetelmä hulluuteen"kansal istunto"?

    • Jahyväonniin

      Tidens tekken visar att
      Jussis perussuomalaiset pärjää hyvin eduskuntavaaleissa sekä eurovaaleissa

    • Totuuseipala

      Helppoa olla aloittajan kanssa samaa mieltä

    • Persut on mielenterveystapauksia. Ammattiavun ja edunvalvonnankin tarpeessa.

    • Tosikuinvesi

      Jos ei pian tehdä perussuomalaista politiikkaa maahanmuuttoasiassa ym ym, tarvitsee yhä useampi suomalainen mielenterveys palveluita. Terapeuteille riittää töitä, onko sitten rahaa maksaa palkkaa. Näännymme eli räyrymme nykymenoa

    • Yksikinonjotain

      Ainoastaan ja vain pe suomalaisten puolella

    • Hienoasia

      Perussuomalaiset puostaa suomalaisia

    • ItsenäisyysTakaisin

      Muut puolueet tuovat vähäosaisille suomalaisille kurjuutta ja tekevät eu liittovaltiota eli Brysselin byrokraattien haltuun vievät Suomen. Ainoastaan Perussuomalaiset on Suomen ja suomalaisten puolella.

    • vonking

      Putin ei koskaan ole parjannut PERUSSUOMALAISIA
      Kun ei se tiä siit Perussuomalaisista mittään.
      Muuttuuko persuismi paremmaksi, jos persuja ei olisi.. Varmasti ei mutta paljon paremmaksi köyhälle Suomi muuttuisi jos Persupuolue ja sen kaltaiset narsistiset kusetuskerhot kiellettäisiin.
      tehkää PERSUEXIT!

    • SitäOdotellessa

      Toki isänmaallisuuteen olennaisesti kuuluu asevelvollisuuden suoritus terveille miehille.

    • KreikkaJäiVelkaaMeille

      Eu liittovaltio tarkoittaa sitäkin että Suomen kaltaisilta mailta otettaisiin ja pelastettaisiin siten Saksan ja Ranskan suurpankkeja. Italia?

    • Tähäntyyliin

      Jussi Halla-ahon johtamat perussuomalaiset ei ole rasistinen puolue eikä ole ottanut yhtään pakolaista Suomeen. Ei myöskään ole lainannut Kreikalle eikä taannut kriisimaiden lainoja kuten vihreät vasemmistoliitto ja sosiaalidemokraatit jne.. Perussuomalaiset ei hyväksy eu liittovaltiota. Suomen pitää saada itse päättää omista asioistaan.

    • VainPerusSon

      Päivänselvää jotta suomalainen äänestää puoluetta joka on suomalaisten puolella.

    • EduksemmeOnneksi

      Suomalaisten tärkeää äänestää isänmaallinen perussuomalaiset johtoon

      • JussuInttiin

        Asevelvollisuuden suorittaminen on myös tärkeää.


    • IhanatPerusässät

      Mukava kun yksi maa (Britannia) on jo eronnut Euroopan Unionista. Euroopan kaikkikansallisvaltiot saanevat itsenäisyyden takaisin. Sodassa ei turhaan isämme puolustaneet maamme itsenäisyyttä. Perussuomalaiset palauttaa muiden luovuttaman osan itsenäisyydestä takaisin.

    • Eimuutoin

      Euroopassa on kasvussa suuntaus : jonkinlainen unioni voisi toimia jos kaikki kansallisvaltiot saavat itsenäisyyden takaisin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      63
      1251
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      900
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      815
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      87
      692
    5. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      644
    6. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      37
      579
    7. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      574
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      534
    9. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      120
      534
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      523
    Aihe