K citymarket, huijaus

SOS

Kävimme Myyrmäen K-citymarketissa ostamassa kengät. Meillä oli 3 kuponkia, ja paljon leimauksia. Halusimme saada 50% alennuksen, mutta kaikissa kuponkeissa ekäleimaus oli enemmä kuin puoli vuotta sitten, joten myyja ei suostu tehdä alennuksen. Jos olisi niin, että joka kerta otetaan uusi kuponki ja sinne laitetaan joka kerta päivämäärän, sitten saisimme alennuksen. Myyja on tyhmä henkilö, joka ei saa sitä rahaa, vaan ottaa enemmän rahaa meiltä K-citymarketille. Jos myyjan palkka riippuu siitä, paljonko rahaa se laittaa kassaan, sitten K-citymarket on ihan perseen huijaus.

3

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anonyymi_Bfv

      Kuulin eräältä K-ryhmäläiseltä mistä lyhenne PiRKKA tulee!
      Se on PIR piraatti
      K = K
      KA = Kauppa
      Eli Piraatti K Kauppa.

    • t43

      Niissä passeissahan sanotaan ihan selvästi, että ensimmäisestä leimauksesta tiettyyn aikaan asti saa kerätä leimoja. Jos passi ei tule täyteen siitä ajasta, niin alennusta ei saa.
      Onko siis myyjä tyhmä, vai oletteko te tyhmiä?

    • Persu

      Ap on selvästikin maahantunkeutuja. Ellei osaa lukea ja kirjoittaa, valitetaan että muissa on vikaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      230
      6889
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      115
      2793
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      171
      1765
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1537
    5. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      70
      1124
    6. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      105
      1020
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      997
    8. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      127
      923
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      894
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      846
    Aihe