Kävimme Myyrmäen K-citymarketissa ostamassa kengät. Meillä oli 3 kuponkia, ja paljon leimauksia. Halusimme saada 50% alennuksen, mutta kaikissa kuponkeissa ekäleimaus oli enemmä kuin puoli vuotta sitten, joten myyja ei suostu tehdä alennuksen. Jos olisi niin, että joka kerta otetaan uusi kuponki ja sinne laitetaan joka kerta päivämäärän, sitten saisimme alennuksen. Myyja on tyhmä henkilö, joka ei saa sitä rahaa, vaan ottaa enemmän rahaa meiltä K-citymarketille. Jos myyjan palkka riippuu siitä, paljonko rahaa se laittaa kassaan, sitten K-citymarket on ihan perseen huijaus.
K citymarket, huijaus
SOS
3
364
Vastaukset
- anonyymi_Bfv
Kuulin eräältä K-ryhmäläiseltä mistä lyhenne PiRKKA tulee!
Se on PIR piraatti
K = K
KA = Kauppa
Eli Piraatti K Kauppa. - t43
Niissä passeissahan sanotaan ihan selvästi, että ensimmäisestä leimauksesta tiettyyn aikaan asti saa kerätä leimoja. Jos passi ei tule täyteen siitä ajasta, niin alennusta ei saa.
Onko siis myyjä tyhmä, vai oletteko te tyhmiä? - Persu
Ap on selvästikin maahantunkeutuja. Ellei osaa lukea ja kirjoittaa, valitetaan että muissa on vikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751440Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481342Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1551122Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551098- 51805
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30647