Laskupinoni alkaa olla jo muutaman sentin paksuinen ja se sisältää kaikkea vuokrista visa-laskuihin. Perintäkirjeitä on jo alkanut tulemaan ja vuokriakin on jo kolme rästissä. Yhteensä laskuja on noin 6000 euron edestä. Olen vakituisessa työssä ja tienaan n. 1700 euroa nettona, elämisen kulut olen karsinut jo minimiin, mutta siltikään en tunnu pääsevän niskan päälle laskujeni suhteen. Olen ajatellut, että ottaisin jonkun kulutusluoton millä saisin talouteni tasapainoon. Onko tässä mitään järkeä vai joudunko vain syvemmälle ahdinkoon? Täällä ainakin näytti olevan paljon erilaisia lainoja tarjolla www.apuatalouteesi.com
Laskujen yhdistäminen kulutusluotolla?
laskuorja
4283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miten ihmeessä kuvittelet taloutesi tasapainottuvan ottamalla velkaa? Mikä logiikka siinä on? Selitä ihmiselle, jolla ei ole senttiäkään velkaa.
Olipa kumma juttu ja sattuma, että löysit mainostamasi sivuston jo sen perustamispäivänä eli tänään. Minun on syytä epäillä, että ketjun - joka toivottavasti tulee jäämään mhdollisimman lyhyeksi - aloittaja on sama henkilö kuin tuon paskaakin paskemman sivuston paska-aivoinen paskaakin paskempi paskaperustaja.
Aivan "scheisse" sivusto, jos ahdinkoa haluat lisää niin vieraile toki tuolla...
kukaan ei halua enään tehdä töitä, kaikki haluaa vain nostaa palkaa, joten ensin pitää antaa ja mainostaa helppoa ja hienoa elämää velalla, jonka jälkeen kun eliitti painaa ( lama ) nappulaa, alkaa kävelemään halpaa työläistä käsiväliojennuksella , seuraavaksi 40 vuodeksi, jos poikkeat rivistä, pääset polulle jossa juostaan. velkatavaralla ei ole koskaan hintaa, se tehdään työnä jonka aikaa ei tunneta, monesti elämäsi mittainen