Persut haluavat vähentää maahantunkeutumista. Lisääntyvä väestömäärä aiheuttaa saastumista ja lisää päästöjä. Liikenteen päästöt saadaan parhaiten kuriin, kun Suomeen ei tuoda nuoria miehiä. Nuoret miehet hankkivat autoja!
Ahvenanmaalle maksettavaa klumppisummaa Persut ehdottavat vähennettävän 100 mij €. Teollinen tuotanto ja maatalous Ahvenanmaalla lisää laivaliikennettä. Laivaliikenne on pahin Itämeren saastuttaja ja ilmaston pilaaja.
Mikseivät muut puolueet huomio ympäristötekoja budjeteissaan?
PERSUJEN vaihtoehtobudjetti on ympäristöbudjetti!
4
90
Vastaukset
- malli_kuisti
jumalauta saatana
- Hallelujaavaa
Persut viherpiipertäjinä.
- pienyrittäjä
Persut haluavat kaikki roskat kipattavaksi takapihoille.
On riistopersuismia joka riistää kansalta niin rahat, vapauden kuin monilta hengenkin. Ympäristövarat sijoitetaan aseisiin. Siihen sinuna kiinnittäisin suuremmin huomiota!Persut kannattavat ydinvoimaa, joka on ympäristöystävällisintä energiaa.
Ydinvoiman vastustajat ovat syyllisiä ilmastonmuutokseen. Mikäli meillä olisi riittävästi ydinvoimaa tuottamaan sähköä voisimme siirtyä nopeasti päästöttömään liikenteeseen. Mikäli rahojamme ei tuhlattaisi maahanmuuttoon, kehitysapuun ja Ahvenanmaan tukeen meillä olisi varaa tukea sähköautoja.
Poliittinen valinta, että mihin verosi menevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672595Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1322313Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1952306Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.482167Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331925Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1961754Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171701Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2231586Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261325Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva2541230