https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-haluaa-rajoittaa-kohtuuttomia-varainsiirtoja-ahvenanmaan-maakuntaan-manner-suomen-kansalaiset-selvasti-eriarvoisessa-asemassa/
Persut vähentävät ansioituneesti suomalaisten maksamien verojen jakamista ylt ympäriinsä.
Ahvenanmaan rikkaat eivät tarvitse ylimääräistä klumppisummaa. Heidän on hoidettava itsemääräämisoikeutensa itse keräämillään veroeuroilla. Demareiden äänestäjä, onko sinulla varaa jakaa rahaa itseäsi rikkaimmille?
Demareiden varjobudjetti nostaa veroja!
6
181
Vastaukset 6
- EiKattoa
Demarit nostavat aina veroja, oli budjetti minkä niminen hyvänsä.
Antti Rinne on samalla tiellä, kuin Paavo Lipponen. Raha tulee ruotsinkielellä.
Lipponen ei asioi enää Nordeassa, koska kaasuputkesta saa paremmin fyrkkaa.
Kaasuputken toisessa päässä puhutaan venäjää ja toisessa saksaa. Siinä on demarille oikea kielivalinta.Demarit käyvät aina duunarin kukkarolla. Persujen ajatus vähentää Ahvenanmaalta ja kehitysavusta on järkevämpää.
- Taktiikka
Demarien perustaktiikka on verottaa työläinen rahattomaksi. Sitten he armollisesti ostavat heidät kannattijikseen lupaamalla tulonsiirtoja.
- äqöwidyvdsfcscyzy
Demarikannattajat kuten muukin vihervasemmisto ja eläkeläis äänestäjät ovat tyhmiä jotka maksavat yhä korkeampia veroja elättääkseen kelan kultakortin saaneita mitään
osaamattomia vetelehtijöitä loisivia öykkäri afrikkalaisia ja arabeja jotka vain lisääntyvät vaatien lisä etuja joita hölmöt heille antavat.
Maahantunkijat saavat kaikki kuntien asunnot ja palvelut ilmaiseksi.
Eivätkö suomalaiset tajua että kaikki muslimilaumoille ym annettu raha on pois heiltä? Opiskelupaikoilla levottomat häiriköivät ja vievät opettajan ajan. Tarhoissa kaapunaiset opettaa suomalaislapsia omille tavoilleen.
Asuntopula johtuu muualta tulevista.
Eläkkeitä aletaan leikata jne. Ja suomalaisia haukutaan ja syyllistetään. Usan demokraatti puolueen agendaa toteutetaan täällä median toimesta.
Te poliitikot ja median ihmisroskan tuottajat jotka toimitte oman kansan etuja vastaan globalistien puolella olette häpeällistä lampaita alinta pohja sakkaa. - Lukiolaislikka
Demarit ja RKP pitäisi pitää oppositiossa. Talous kasvaisi, eikä ihmisten tarvitse pakolla lukea ruotsia. Ruotsi kansalliskielenä estää työperäisen maahanmuuton.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3161462Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311189Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html460943- 62936
- 73922
- 48691
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen74663Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M97654Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl465622- 38602