Demareiden varjobudjetti nostaa veroja!

6

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiKattoa

      Demarit nostavat aina veroja, oli budjetti minkä niminen hyvänsä.

    • Antti Rinne on samalla tiellä, kuin Paavo Lipponen. Raha tulee ruotsinkielellä.
      Lipponen ei asioi enää Nordeassa, koska kaasuputkesta saa paremmin fyrkkaa.
      Kaasuputken toisessa päässä puhutaan venäjää ja toisessa saksaa. Siinä on demarille oikea kielivalinta.

    • Demarit käyvät aina duunarin kukkarolla. Persujen ajatus vähentää Ahvenanmaalta ja kehitysavusta on järkevämpää.

    • Taktiikka

      Demarien perustaktiikka on verottaa työläinen rahattomaksi. Sitten he armollisesti ostavat heidät kannattijikseen lupaamalla tulonsiirtoja.

    • äqöwidyvdsfcscyzy

      Demarikannattajat kuten muukin vihervasemmisto ja eläkeläis äänestäjät ovat tyhmiä jotka maksavat yhä korkeampia veroja elättääkseen kelan kultakortin saaneita mitään
      osaamattomia vetelehtijöitä loisivia öykkäri afrikkalaisia ja arabeja jotka vain lisääntyvät vaatien lisä etuja joita hölmöt heille antavat.
      Maahantunkijat saavat kaikki kuntien asunnot ja palvelut ilmaiseksi.
      Eivätkö suomalaiset tajua että kaikki muslimilaumoille ym annettu raha on pois heiltä? Opiskelupaikoilla levottomat häiriköivät ja vievät opettajan ajan. Tarhoissa kaapunaiset opettaa suomalaislapsia omille tavoilleen.
      Asuntopula johtuu muualta tulevista.
      Eläkkeitä aletaan leikata jne. Ja suomalaisia haukutaan ja syyllistetään. Usan demokraatti puolueen agendaa toteutetaan täällä median toimesta.
      Te poliitikot ja median ihmisroskan tuottajat jotka toimitte oman kansan etuja vastaan globalistien puolella olette häpeällistä lampaita alinta pohja sakkaa.

    • Lukiolaislikka

      Demarit ja RKP pitäisi pitää oppositiossa. Talous kasvaisi, eikä ihmisten tarvitse pakolla lukea ruotsia. Ruotsi kansalliskielenä estää työperäisen maahanmuuton.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      263
      3275
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      20
      1809
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      23
      1473
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      81
      1324
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1028
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      974
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      61
      778
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      726
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      60
      648
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      50
      616
    Aihe