Onko kokemuksia? Itsellä on ollut aikaisemmin Elektrolux vanhempi malli (alle 200e, mutta en muista enää mallin nimeä/numeroa). Se ei ole ollut enää aikoihin käytössä, koska remontin aikana moottoriin pääsi pölyä.
Kyseinen laite oli aika tehokas, mutta uudet suodattimet aika hinnakkaita, joten nyt ajattelin kokeilla Blue air merkkiä.
Ostettiin tänään tarjouksesta pienin malli kokeilumielessä, koska vaikutti varsin lupaavalta. Katsotaan miten toimii. Ennen kaikkea saa makkarissa nyt hurista.
Blue air merkkiset putsarit eivät ilmeisesti päästä otsonia ilmaan, joten ymmärtääkseni tuon voi antaa olla yön yli päällä makkarissa? Voiko liian voimakas vaihe aiheuttaa flunssaa (vetoisuus?)
Jos on hyvä, voisi ostaa isomman Blue air puhdistimen lisäksi tai muita kiinnostavia vaihtoehtoja olivat mm. Coway Luftrenare ja air free ilmanpuhdistin. Air free olisi ainakin huoltovapaa. Mutta mihin "kuumassa kuolleet pöpöt" katoavat. Tuleeko Air free puhdistimen sisäosaa jotenkin puhdistaa?
Aika vaikea valita, kiva olisi kuulla em. laitteiden käyttäjiltä kokemuksia.
Blue air ilmanpuhdistimet
Ilmanputsari
0
1477
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 793214
- 492410
- 322137
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4812122- 1371889
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313311822- 311755
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne101599Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi51350Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani61274