Sipilä haluaa lisää maahanmuutajia

Sipilä haluaalisää maahanmuuttajia pelastaman Suomea.
Jussi Halla-Aho on eri linjoilla, hänen mukaansa siinä tapauksessa Suomi uppoaa syvemmälle suohon.
Minä olen Halla-Ahon kannalla.
24394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Sipilä vaikeni haittamaahanmuutosta. Ei v. 2015 Suomeen tulleista 35.000 kukaan tullut töihin.

Äänestä

Katsoinpa minäkin kyseisen uutisen. Jussilla oli parta ajamatta, pussit silmien alla ja naamarikin kovin kalpeana.

Olisiko puoluetoveri Hakkarainen käynyt kylässä, vai rasittaako se hillotorpassa roikkuminen noinkin näkyvästi?

Äänestä
  • No siinäpä taas tyypillinen mamuttajan vastaus, kun ei muuta osata; keskitytään ihmisten ulkonäköön.

    Äänestä

  • Ettei vain olisi teabagging itselläsi zupierin kera menossa öisin?

    Äänestä

  • Jalkavaimot ovat imeneet Jussin kuiviin?

    Äänestä

  • Brysselin.sivari kirjoitti:

    Jalkavaimot ovat imeneet Jussin kuiviin?

    Teidät kahden saman homman tekijät ovatkin olleet miespuolisia. Happy Zubier!

    Äänestä

  • Kovasti olennaista. Kertoo kaiken kommentoijasta taas rimanalitus.

    Äänestä

  • Päivästä toiseen kun kuuntelee sipilöitä ja muita mokuttajia niin alkaa se pikkuhijlaa vaatimaan veronsa. Jaksamisia Jussille näiden Suomen tuhoajien keskellä.

    Äänestä

Kyllä Sipiläkin puhui vain TYÖperäisestä maahanmuutosta kuten lähes kaikki muut puoluejohtajat. Ihmeekseni huomasin, että vihreiden Haavisto ei edes maininnut maahanmuuttoa? Vain Halla-aho ei halunnut mitään maahanmuuttoa, koska väestön lievä väheneminen ei ole mikään ongelma. Ainakaan verrattuna haittamaahanmuuttoon.

Äänestä

minä tykkään matuista ja tummasta

Äänestä
  • muuta sinne missä niitä on jonoksi asti mutta älä tuo Suomeen!

    Äänestä

Varmaan ne pimeän työn teettäjät haluavat halpaa ja pimeästi asuvia rakennuksille, ravintoloihin, siivouksiin, luontoa turmelemaan, ym hämärähommiin, jne.

Äänestä

Sipilällä ei ole omaa tahtoa; mitä EU sitten sanookin niin Sipilä tekee.

Äänestä

Suomen pelastus on äänestää Perussuomalaiset suurimmaksi puolueeksi. Mamut eivät Suomea todellakaan pelasta. Täytyy olla hölmö jos niin luulee hahah

Äänestä

Sipilän ja näsähallituksen puheetsyntyvyyden vähenemisestä ja tulevasta väestökadosta paljastavat totuuden. He eivät ole huolissaan suomalaisten syntyvyyden vähenemisestä vaan ainoastaan sittä, että Suomesa ei olisi tulevaisuudessa halpatyövoimaa, eläkkeiden maksajia ja sijoituskuorien tuottojen turvaajia. KepuSipilä hallituskumpaneineen ei ole Suomen kansan, kantasuomalaisten tai ruotsinsuomalaisten tai edes jonkin maahamuuttajan asialla vaan pelkästään oman itsensä asialla. Heitä ei huolestuta Suomessa asuvien syntyvyyden lasku, kun sehän voidaan korvata tuonnilla. Lasten teko onkepulien toimesta ulkoistettu kolmansiin maihin, maihin joihin pitäsi ulkostaa maatalous eikä lasten teko.

Äänestä
  • Vai olisiko Sipilän huoli enemmänkin se, että maastamme ei enää löydy työvoimaa. Työttömiä kyllä on, mutta ikävä kyllä ei työkelpoisia. Eikö tämä ole ihan tosiasia. Esimerkiksi lähes satatuhatta nuorta vailla koulutuspaikkaa ja työpaikkaa. Luuhaavat kauppakeskuksissa ja huumetouhuissa. Vai?

    Äänestä

  • Aikanaan sipuli kohtaa totuuden, vielä ei näe totuutta vääristyvää

    Äänestä

eiköhän se ole kokoomus joka haluaa halpatyövoimaa että osakkeilla pelaajille jäisi edes jotain huijattavaa sen huijatun alku euro sysäyksen jälkeen (esim. lipponen)

Äänestä

Kokoomus on nykyään epäisänmaallinen puolue. KEPU on myös mamuttaa puolue.
Soini. Sipilä. Stub Katainen Mykkänen kaikki mamuttajia. SDP, Vihreät, Kommarit RKP mamuttajia.
Vain Persut ovat Haittamaahanmuuttoa vastaan.
Äänet Persuille kevään vaaleissa.

Äänestä

Koska Ruotsiin ja Suomeen saadaan omat DENK Islampuolueet Alankomaiden maliin. Ei taida kauan mennä kun Ruotsissa on jo yli miljoona kehitysmaamuslimitaustaista haittamaahanmuuttajaa, kohta äänestämässä.....ja Suomihan tulee ”suvaitsevaisena” maana perässä ilmanmuuta.....

Äänestä

Sipilä tekee Suomen edun vastaista politiikkaa monelle eri rintamalla. Huonoja päätöksiä tulee kuin liukuhihnalta. Mahtaako ne muuta siellä tehdäkkään miten kansaa voitaisiin lisää kurjistaa, ajaa itsemurhiin ja muihin ikäviin ratkaisuihin kun elämän lopetus jää ainoaksi ratkaisuksi. Tämä siis koskee kantasuomalaisia. Näin ollen ne jotka kuolee sairastaa sairautta joka johtaa kuolemaan on onnellisessa asemassa kun pääsevät täältä pois. Pelkkä äänestäminen ei riitä pysäyttämään tätä mielettömyyttä mitä maan hallitus ja eu ajaa. Mielenosoituksista, jos näitä muutaman ihmisen huuteluja voidaan sellaisina puhua, huolimatta kaikki huonot päätökset menee läpi.

Maahanmuuttajille jotka Suomen kohdalla on pääosin lähi-itäläisiä kehitysmaalaisia niille on pohjaton taikaseinä joita leikkaukset ei koske. Pitäisi Suomea ajatellen nimenomaan tehdä politiikkaa että, on mahdollisimman vähän syytä tulijoilla jäädä tänne. Paluu sinne mistä on tulleetkin pitäisi olla ensisijainen ratkaisu sekä auttaminen siellä missä ovat, ei väestönsiirrot toiselle puolen maailmaa.

Miksi tehdään aina niinkuin Ruotsi. Eikö sellaiset maat kuten Viro,Puola,Unkari jne. pitäisi olla enempi esimerkkinä vaikka tuossa GCM sopimuksessa. Ei pitäisi allekirjoittaa sellaista.

Äänestä

Tänne ei kannata hommata maahantulijoita kehitys maista, niitä sitten elätetään sossun tuilla loppuun asti.

Äänestä

Suomi ei tarvitse sosiaalitukien varassa eläviä maahanmuuttajia. Halla-aho on tässä oikeassa.
Suomi tarvitsee TYÖPERÄISIÄ maahantulijoita koska Suomen syntyvyys on alhainen ja tulevaisuudessa ei työntekijöitä Suomessa riitä.
Syntyvyyskin nousisi jos maan hallitus kiinnittäisi huomiota enemmän perheiden hyvinvointiin ja nuorten pienten lasten äitien ja isien jaksamiseen. Suomessa nuoria pelotellaan monenlaisilla uhkakuvilla niin että he eivät enää synnytä lapsia kun kokevat maailman pahaksi paikaksi jälkeläisilleen. Tänä aikana se on monilla nuorilla tietoinen valinta.
Nuoret masentuu ja ovat vailla päämäärää ilman tulevaisuuden toivoa kun maailma tuo eteen liikaa uhkakuvia. Lisäksi huumeet ja vastuuttomuus on lisääntyneet niin perheissä kuin lasten huoltamisessa. Erot ja yksinhuoltajuus ei houkuta isättömiä lapsia maahan synnyttämään.
Lapset tarvitsee turvallisia koteja joissa on vastuuntuntoiset vanhemmat ja samat yhteiselämän arvot ja päämäärä. Yhteiskunnan moraali on poljettu alas, ei enää kunnioiteta edes toisten parisuhteita.
Yksi uhkakuvista on myös hallitsematon maahanmuutto. Suomi tarvitsee helpotuksia perheen jaksamiseen ja elämään, ei mitään toivottomia uhkakuvia ilmaston muutoksista ja kaiken romahtamisesta. Media suoltaa näitä päivät toisensa jälkeen ja ahdistaa ihmisiä.

Äänestä

Miettikää mitkä puolueet sai tämäm mamusotkun aikaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sipilä.tuhoaa.Suomen kirjoitti:

Sipilä haluaalisää maahanmuuttajia pelastaman Suomea.
Jussi Halla-Aho on eri linjoilla, hänen mukaansa siinä tapauksessa Suomi uppoaa syvemmälle suohon.
Minä olen Halla-Ahon kannalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu