Jos joku katsoi viimeksi tulleen Jahti nimisen ohjelman niin hän näki Kamuttajan omassa persoonassaan. Hän kertoikin rehellisesti olevansa Pielisjärveltä. Iso vaalea ja isomahainen mies. Koko nimi ei tullut esiin vain etunimi Ahti.
Kamuttaja oli telkassa
19
627
Vastaukset
- vai.oli.kamuttaja
Se jätkä oli joskus samassa työssä mun isän kanssa eikä se ole mitään kouluja käynyt pelkkä laiska duunari.
- Suopursussa.kaljaa
Olitteko pankagoskella döissä?
Jäikö sormet delojen väliin monesti?
- Se.oli.rote
Eikä se ollut kamuttaja vaan rotesti sehän asu nyt vantaalla :ja sillä on järki päässä komu on seinähulu
En ole ollut missään Tv ohjelmassa mutta saatan tulla, jos ehdin kiireiltäni, Lieksaan puhallinorkesterin juhlakonserttiin joka on ensi sunnuntaina. Tervetuloa tunnistamaan, soitinhan siellä minäkin joskus 50 vuotta sitten.
Katsoinpa ko. Jahti ohjelmaa 3:40 kohtaan. Sorjosesta tuttu juontaja, alias Mikael Ahola, asetteli kysymyksiä sen ajan. 1918! Belgian pääkaupunki?! Ei paljon tarvitse etusormea ohimolle laittaa, eikä kämmenillä päätä sivellä, kun on täysin varma asiasta. Ei kumpikaan ole profiiliin sopiva. Ei kamuttaja sen koommin kuin rotestikaan.
"Kloonatut lampaat" hiljaa.
Ei ole teistä etsiviksi. No, en minäkään kovin hyvä siinä ole, mutta en aivan noin huono.- hissanmaikk
Sinkö silelä värjötit etkjäö tiennyt miikatään ssaennkjikijnnjij aasiapuakkullpoa
hissanmaikk kirjoitti:
Sinkö silelä värjötit etkjäö tiennyt miikatään ssaennkjikijnnjij aasiapuakkullpoa
Senkös takia sinä värjöttelet, että et tiedä milloin tapasimme ensimmäisen kerran.
Kai muistat sen. Se oli Australiassa. Port Macquarie. Kai maistat, haistat ja muistat sen?
Oi, muistatko minne siitä lähdettiin?
- PilkullinenVälipala
Kehveli sentään, hissa on taas syönyt kärpässientä!
- todella.ikävää
Taas repsahtanut.
- on.se.outo
todella.ikävää kirjoitti:
Taas repsahtanut.
Kukahan se on kirjoittaessan selvinpäin.
- Tyuyt
on.se.outo kirjoitti:
Kukahan se on kirjoittaessan selvinpäin.
Olisiko naakanketale sehän leikkii historian tuntijaa ja valehtelee vaikka mitä
- korpinketale
Tyuyt kirjoitti:
Olisiko naakanketale sehän leikkii historian tuntijaa ja valehtelee vaikka mitä
Pysyisi vain historia palstalla tammenlehvä mitaleineen ja Mannerheimin kunniakirjoineen.
- Asuu.mähköllä
Kamuttaja on hyvin ruma mies tunnen kun asuu naapurissa mähköllä
- Merlä
Te olette rumia kaikki mähkön möhköt
- oli.joku.muu
En usko olleen kamuttajan oli liian nuori ja eikös se ole iso mies jota tuo ei kovinkaan ollut.
- Uaretti
Kamuttaja taitaa olla ikuisesti arvoitus teille
- avaaja.sekottanut
Minä näin Kamuttajan männä viikolla, oli kelkassa. Ei eukkoparka jaksanna vetää kun ei ollu lunta. Tätä kai avaajakin tarkotti, sekotti vain kirjaimia että muka telkassa.
- Simpuran.Jorma
Olet nähnyt harhoja. Ei kelkassa ollut Kamuttaja, vaan ihan peruslieksalainen Tenuttaja. Ei Tenuttaja paljon huokaillut, kun turva oli kelkassa. Seurue oli matkalla Muskotin kohdalla etelän suuntaan.
- Anonyymi
Se oli se toinen, meinaan Varakamuttaja. Semmonen tarvitaan sillon kun oikee Kamuttaja on sattuu lunssassa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit876042KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3285240Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202668Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841865Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1041682- 1121546
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1211430Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393