Tervehdys!
Initiative Q on yritys jonka entiset PayPal-kaverit ovat luoneet. He ovat luoneet uuden maksujärjestelmän jo 1950- luvulla suunniteltujen luottokorttien sijaan. Järjestelmä käyttää omaa kryptovaluuttaa, Q:ta ja se saa ihmiset alkamaan käyttää järjestelmää kun se on valmis. Perustajat myöntävät Q:ta ilmaiseksi ihmisille jotka nyt ovat rekisteröityneet (niiden määrä laskee sitä mukaa kun yhä useammat ihmiset liittyvät - sen vuoksi on sitä parempi mitä aiemmin liityt) Rekisteröityminen on ilmaista, ja sinulta kysytään vain nimesi ja sähköpostiosoitteesi. Sinulla ei ole mitään menettävää koska tämä ei maksa sinulle mitään, mutta jos tämä maksujärjestelmä tulee maailman johtavaksi maksutavaksi, "Q" voi olla jatkossa hyvin arvokas. Jos vielä kaipaat bitcoinia sillä arvolla joka oli seitsemän vuotta sitten niin olet todellakin myöhässä. Nyt sinulla on toinen tilaisuutesi, ethän halua missata tätä?
Tässä on minun kutsulinkkini sinulle: https://initiativeq.com/invite/SMWZgRla7
Tämä linkki lakkaa toimimasta kun olen saanut maksimimäärän liittyjiä (5 kpl) täyteen. Kerro minulle kun olet rekisteröitynyt koska minun täytyy vielä vahvistaa sinun kirjautumisesi. Kiitos!
Ilmaisia tokeneita
ahm
2
923
Vastaukset
- Anonyymi
ole hyvä...sait yhden reffun allesi. Testaan hiukan mutta voit vahvistaa ainakin minut
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1158197Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157418Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804684Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294449Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-74009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032819- 1172664
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332585Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232244Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22107