Kun muutama päivä sitten oli poliisin tiedote maahanmuuttajataustaisten ja suomalaisten nuorten, (lasten) pahoinpitelystä ja sen kulusta. Asia muuttui täysin päinvastaiseksi, mitä ensin kerrottiin. Eli syy oli suomalaisten, jonka seurauksena suomalainen sai hieman lyöntiä.
Mikä on totuus? Uskaltaako kukaan kertoa, vai pelottaako, että voi joutua "polpon " käsittelyyn, jos kertoo totuuden ko asiasta.
Onko suut tukittu?
seant
1
211
Vastaukset
- archive.org
Koeta katsoa löytyykö archive.org sivulta välimuisticächeä. Se on muuten hyvin tärkeää että ihmiset tallentaa sinne oma-aloitteisestikin sivuja jotta ne jää jälkipolville todistusaineistoksi ennen ns. "päivitettyjä" sivuja joista on sensuroitu yhtä sun toista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1703349Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732151Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii492068- 411971
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 46879