Kyllä demareille tulee hätä kun yrittäjät lopettavat heti työllistämisen jos Rinteestä tulee pääministeri, jota en kyllä usko. Ei kai Suomen kansa niin pöhköä ole että uskoo Rinteen vaalilupauksiin, Eläkeläisiä yrittää vetää höplästä, jättää taas maksamisen seuraavalle hallitukselle, kuten jätti viimeksi satatuhatta työtöntä.yäk.
Rinne haikkuu työnantajat
10
132
Vastaukset
- 1111122222
Työttömiä oli rinteen jäliltä n. 250000 tuhatta. Verot lähtee nousuun ja veromaksaja on taas maksumiehenä.
- Mitätön.mies
Ei saanut edes Ay-liikettä verolle, Kojamoakaan,.
- beethooven
Antin laaja kansanrintama-hallitus poistaa miltei heti yli 50.000 :ltä pieneläkeläiseltä köyhyyden kertaheitolla. kannatan sitä ilman muuta ja kyllä jo on aikakin.
- FaktaaOn
ironmikess kirjoitti:
Älä naurata. Köyhyys ei poistu Rinteen lupauksilla
, joissa ei ole päätä häntää😂Fatkaa no ..
- Ateistlx
Sipilän hallitus ole luonut yhtään työpaikkaa! Ainoastaan 9€ päivä paikkoja! Rinne sentään pystyy luomaan oikeita työpaikkoja! Mistä saa palkkaakin!
- Kfkdkfkfkf
Lähinnä julkiselle puolelle muiden tyhjäntoimittaja-tovereiden seuraksi juomaan kahvia ja juoruilemaan. Eli tekemään sitä mihin demari yleensä nippanappa pystyy.
- Perustele
Perustele.
- Khehihohohaa
Haikkuu! Mitähän sekin tarkoittaa! Aloittaja on aivan sekaisin!
- eineverojamaksayrittäjät
Eiköhän nykyisin julkisella sektorilla pää-osa loisijoista ole kepukokkareita joilla on maatila ilman tuotantoeläimiä.Omistavat tukipeltoa jota viljelevät 2 viikkoa tai ovat ulkoistaneet viljelyn urakoitsijoille.Metsääkin lähes kaikilla löytyy.Demarit työskentelevät sitten tehtaissa ja suurimpien kaupunkien työpaikoilla.Valtaosa suomenmaasta onkin kepulandiaa ilman demareita.Muutama korpikommunisti kyllä pikkukunnista aina löytyy, mutta he ovat lähempänä kepulaista ajatusmaailmaa kuin mustaa porvaria demaria.
Mistäs ne yrittäjät ne rahansa repivät jos potkivat heille rahaa tekevän pienipalkkaisen duunarin pellolle.Suomessa yrittäminen onkin suhteellisen helppoa ja konkurssin voit tehdä ja aloittaa uudella nimellä.Välillä kerätään vain voitot plakkariin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2147284
- 594702
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s434634- 753378
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161985- 301768
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗261747Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹411610- 351522
- 1431287