Eivätkö muut kyseenalaistaneet tällaista väitettä.
Vastaukset 3
Jeesus on Raamatussa punaisena lankana vanhassa ja uudessa testämentissa, vaikka vanhassa kätketymmin. Tässä linkissä lisää opetusta. http://www.tv7.fi/vod/series/373/
- kamelikauppaa
Jos minä synnyn ympäristöön, joka perustuu valheille ja eduntavoittelulle.
Niin totta kai minä olen samanlainen kun sukuni.
- Eikiitosjeesus
Se oli varmasti ihan myyvä stoori ja hyvä peitetarina työtävieroksuvalle homppelille. Nykyisin tuo tosin herättää lähinnä hilpeyttä erityisesti Marian seksielämän selitysten suhteen.
Hiekkahipit olivat odottaneet messiasta joten tarpeeksi pitkän odotuksen jälkeen huonompikin tee-se-itse-messias kelpasi. Ja ihan hyvän shownhan se piti. Loppumetreillä sitten pokka petti: " Miksi minut hylkäsit.."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 138886
Kuhan lie kuollu auto-onnettomuudessa kylillä?
Joku nuorimies löytyny kuolleena kylän liepeillä ulos ajetusta autosta.Kenen poikahan lienee?6862Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?91774Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha94721- 59700
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55591Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26573Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett41484- 152481
- 42469