Kyllä on hienoa, että saadaan poliisi - kirjailija eduskuntaehdokkaaksi. Läpi menee, että läsähtää! Päästään siitä sote - muijasta eroon!
Kilpi sydämellä
ProKilpi
9172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vaihdetaan Sari Markoon!
Kato Julkulan kokoomus potilaat heränneet. Onko kokoomuksella kuinka aktiivinen osasto Julkulassa?
Taitaa Markon kirjat mennä huonosti kaupaksi. No eipähän ole ampumassa koiria.
On siellä arkadianmäellä muitakin poliisi-taustaisia tälläkin kaudella.
Kukaan heistä ei ole saanut mitään aikaan. Enkä usko että Kilpikään.
Sari on sentään joskus oikeita töitäkin tehnyt.
D’Hondtin menetelmä on suhteellisessa listavaalissa käytetty menetelmä, jolla listan saamien äänimäärien perusteella jaetaan paikat listoille. Menetelmä on nimetty keksijänsä, belgialaisen matemaatikon Victor D’Hondtin mukaan.
Eli Kilpi vai kerää ääniä tyhmiltä äänestäjiltä. Äänestäjä luulee äänestävänsä Kilpeä. mutta äänestääkin Raassinaa.
Kalpa Hockey : Kilpisydämellä
Kilpisydämellä: 80 vuotta täyttä tunnetta on uskomattomien voittojen ja käsittämättömän katkerien tappioiden ryydittämä savolainen suuri taistelu maineesta, kunniasta ja olemassaolosta.
Se kertoo sykähdyttävästi ja tarkasti Kalevan Pallon värikkään historian Sortavalan pojista mestaruussarjaan ja savolaiseen pyörremyrskyketjuun, hopeasta häpeään ja pahimmista painajaisista kalakukon kostoon
Mitä? Sortavalan pojat?? Eikö Kalpa olekaan kuopiolainen??
Jatkosodan jälkeen Sortavala luovutettiin Neuvostoliitolle ja urheiluseurat päätyivät evakkoon Kuopioon. Vuonna 1945 Sortavalan Palloseura ja Sortavalan Palloilijat yhdistyivät Sortavalan Palloseuraksi ja seuraavana vuonna otettiin käyttöön nykyinen nimi Kalevan Pallo (KalPa).
NHL-tyyliin. Kuten kuopiolaisille tuttu Hartford Whalers. Kauden 1996–1997 päätteeksi seura muutti Pohjois-Carolinaan, ja vaihtoi nimekseen Carolina Hurricanes.
Palautetaan lösöSari syöpälääkärin hommiin. Ja muutkin lääkärit menkööt töihinsä, eikä politiikkaan.
Taitaa se lääkärin ammatti suomessa olla vain oikotie rikkauksiin kun on järjestelleet itselleen keinot muljauttaa palkkatulotkin pääomatuloiksi joista ei juurikaan veroja maksella...
Suuret tulot houkuttelevat alalle lääkäriksi täysin sopimattomia puoskareita jotka viis veisaavat potilaista, pääasia että saavat huikeat rahat itselleen, määrätään lääkkeitä joista saadaan mahtavat provikat itselle, jne.