Laura tekee uskonnosta politiikkaa

Tätäkö Suomen kirkko-opin pitäisi hyväksyä?

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005904391.html

Usa virallisessa politiikassaan hyväksyy "kynsin hampain" Saudiarabian virallisen selvityksen.
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä ei ole kirkon asia.
Jenkki on sotarosvo, joka on ystävä niille, jotka pyssyjä ostaa.
Ja tämä Tumppi on tavallaan aseteollisuuden pelle ja hivenen seniili.

Äänestä

Lauran kuuluisi mennä KD:hen Soinin kanssa.

Äänestä
  • Niin sieltä taitaisi se luonteva uusi normaali paikka löytyä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varmaanuskotaan kirjoitti:

Tätäkö Suomen kirkko-opin pitäisi hyväksyä?

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005904391.html

Usa virallisessa politiikassaan hyväksyy "kynsin hampain" Saudiarabian virallisen selvityksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu