seuraavissa vaaleissa, olen tähän asti kannattanut demareita mutta nyt mitta alkaa täyttyyn. Rinteen höpötykset ovat sen luokan potaskaa että riittää, demarien mamupolitiikka on myös aivan liian löysää.
Harkitsen persujen äänestämistä
19
214
Vastaukset
- sesiitä
Persujen kannatus nousee,
Perussuomalaisten kannatus nousi elokuussa 1,5 prosenttiyksikköä Ylen teettämässä kannatusmittauksessa ja oli 10,3 prosenttia. Puolueesta irtautuneen Sinisen tulevaisuuden kannatus laski 0,2 prosenttiyksikköä, 1,4 prosenttiin. - Aikansa-Kutakin
Ajattelin kanssa heittää kapuloita rattaisiin ei tämä paska voi enempi haista,vaikka itsekin duunari melkein aina ollut mutta olen nähnyt tämän paskan lävitse.
- Hallaahon.äänestäjä45
Jussi Halla-aho, Perussuomalaiset
ETSIVÄN KESKUSPOLIISIN EK PUHEENJOHTAJAPANEELISSA
ei kun Elinkeinoelämän keskusliiton EK syysseminaari
TÄNÄÄN NOIN TUNNIN PÄÄSTÄ
KE 21.11.2018 KELLO 15
Elinkeinoelämän keskusliiton EK syysseminaari
vaalitenttiä vetävät Eeva Lehtimäki ja Timo Haapala
https://www.youtube.com/watch?v=yGDYhmj__Dk
jos kone pätkii Halla-ahon suosion takia
yritä täältä https://ekvaaliviestit.fi/
https://twitter.com/ir_rkp/status/1065177481387360256
Lisää #maahanmuutto'a! Suomalaiset eivät tee töitä, palkat ovat liian isot, tarvitaan osaajia, huippuosaajia, saatavuusharkinnan poistoa!
Veronmaksajan rahalla kehitysmaat sisään! LISÄÄ MAAHANMUUTTOA elinkeinoelämälle!
#Perussuomalaiset vastustaa! Katso EK:n pj-paneeli - demariddr
Hyvä! lisää vain kaltaisiasi järkiinsä tulleita demareita,
Kyllä nyt on niin että aloittaja on kylläkin menossa harhaan,sillä ajatus persujen äänestämisestä on niin vahva singnaali,että hänen pitää saa apua.
- h----x
Joo. Kertoisi mielummin Persulaisille miten tienataan demareiden ajamalla Kreikka paketilla ja haalisi ääniä sinne mielummin kuin mielistelisi Persuja persu palstalla eiks jeh. ;)
- Asioihinjärkeä
Vielä kun persujen vaaliohjelmaan liitetään ulosoton uudistaminen ja 800 000 talouden tuella elämisen helpotus vaikkapa maahanmuuton ja ilmastohöpötyksen varoilla. Voitto on selvä!
- Samaa_mieltä
Ulosoton uudistaminen on erittäin tarpeellinen.
Demareilla juuri tämä maahanmuutto on aivan liian löysää kuraa. Muutenkin nämä vanhat puolueet on nähty. Paikkaa vaihtavat ja sama kuraaminen jatkuu.
- hthththththt
Suomen demut ovat jämähtäneitä punaniskoja, Rinne hyvä esimerkki. Ottaisivat mallia Tanskan demareista.
- vielä-demari
Miten voin olla demari, kun olen aina ollut natsi ja ja persu. Selittäkää minulle?
- hahahahahahaha
No demarit olivat aikanaan natseja juuri Ruotsissakin, ihan faktaa.
- faktaa.vaan
hahahahahahaha kirjoitti:
No demarit olivat aikanaan natseja juuri Ruotsissakin, ihan faktaa.
Pitää muuten paikkansa.
- EiKäy
Takinkääntäjä.
- PersPutin
Kannatan SuurVenäjää ja Putinia. Tykkään myös siitä, että maata johtaa diktaattori.
Siksi liityn Persuihin.
Putin on parasta, mitä Suomelle voi tapahtua. Siksi Persut! - aito-perSSutti
Äänestän Sebun tummaa puolisoa. Rakkaus on ihanaa.
- PasiToivonen
>>Kannatan SuurVenäjää ja Putinia. Tykkään myös siitä, että maata johtaa diktaattori. >>
Samaa mieltä mutta ilman sarkasmia. - Kappasvuan
Miksi hypätä tunkiosta toiseen jos välillä saa jo nenän pinnalle?
- ihmejuttuu
Moni hyppii keskustan ja sdp:n välillä,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.913942Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973307Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1252617Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2071938Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201774Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m801675Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä951668- 1101529
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11291- 571192