seuraavissa vaaleissa, olen tähän asti kannattanut demareita mutta nyt mitta alkaa täyttyyn. Rinteen höpötykset ovat sen luokan potaskaa että riittää, demarien mamupolitiikka on myös aivan liian löysää.
Harkitsen persujen äänestämistä
19
228
Vastaukset
- sesiitä
Persujen kannatus nousee,
Perussuomalaisten kannatus nousi elokuussa 1,5 prosenttiyksikköä Ylen teettämässä kannatusmittauksessa ja oli 10,3 prosenttia. Puolueesta irtautuneen Sinisen tulevaisuuden kannatus laski 0,2 prosenttiyksikköä, 1,4 prosenttiin. - Aikansa-Kutakin
Ajattelin kanssa heittää kapuloita rattaisiin ei tämä paska voi enempi haista,vaikka itsekin duunari melkein aina ollut mutta olen nähnyt tämän paskan lävitse.
- Hallaahon.äänestäjä45
Jussi Halla-aho, Perussuomalaiset
ETSIVÄN KESKUSPOLIISIN EK PUHEENJOHTAJAPANEELISSA
ei kun Elinkeinoelämän keskusliiton EK syysseminaari
TÄNÄÄN NOIN TUNNIN PÄÄSTÄ
KE 21.11.2018 KELLO 15
Elinkeinoelämän keskusliiton EK syysseminaari
vaalitenttiä vetävät Eeva Lehtimäki ja Timo Haapala
https://www.youtube.com/watch?v=yGDYhmj__Dk
jos kone pätkii Halla-ahon suosion takia
yritä täältä https://ekvaaliviestit.fi/
https://twitter.com/ir_rkp/status/1065177481387360256
Lisää #maahanmuutto'a! Suomalaiset eivät tee töitä, palkat ovat liian isot, tarvitaan osaajia, huippuosaajia, saatavuusharkinnan poistoa!
Veronmaksajan rahalla kehitysmaat sisään! LISÄÄ MAAHANMUUTTOA elinkeinoelämälle!
#Perussuomalaiset vastustaa! Katso EK:n pj-paneeli - demariddr
Hyvä! lisää vain kaltaisiasi järkiinsä tulleita demareita,
Kyllä nyt on niin että aloittaja on kylläkin menossa harhaan,sillä ajatus persujen äänestämisestä on niin vahva singnaali,että hänen pitää saa apua.
- h----x
Joo. Kertoisi mielummin Persulaisille miten tienataan demareiden ajamalla Kreikka paketilla ja haalisi ääniä sinne mielummin kuin mielistelisi Persuja persu palstalla eiks jeh. ;)
- Asioihinjärkeä
Vielä kun persujen vaaliohjelmaan liitetään ulosoton uudistaminen ja 800 000 talouden tuella elämisen helpotus vaikkapa maahanmuuton ja ilmastohöpötyksen varoilla. Voitto on selvä!
- Samaa_mieltä
Ulosoton uudistaminen on erittäin tarpeellinen.
Demareilla juuri tämä maahanmuutto on aivan liian löysää kuraa. Muutenkin nämä vanhat puolueet on nähty. Paikkaa vaihtavat ja sama kuraaminen jatkuu.
- hthththththt
Suomen demut ovat jämähtäneitä punaniskoja, Rinne hyvä esimerkki. Ottaisivat mallia Tanskan demareista.
- vielä-demari
Miten voin olla demari, kun olen aina ollut natsi ja ja persu. Selittäkää minulle?
- hahahahahahaha
No demarit olivat aikanaan natseja juuri Ruotsissakin, ihan faktaa.
- faktaa.vaan
hahahahahahaha kirjoitti:
No demarit olivat aikanaan natseja juuri Ruotsissakin, ihan faktaa.
Pitää muuten paikkansa.
- EiKäy
Takinkääntäjä.
- PersPutin
Kannatan SuurVenäjää ja Putinia. Tykkään myös siitä, että maata johtaa diktaattori.
Siksi liityn Persuihin.
Putin on parasta, mitä Suomelle voi tapahtua. Siksi Persut! - aito-perSSutti
Äänestän Sebun tummaa puolisoa. Rakkaus on ihanaa.
- PasiToivonen
>>Kannatan SuurVenäjää ja Putinia. Tykkään myös siitä, että maata johtaa diktaattori. >>
Samaa mieltä mutta ilman sarkasmia. - Kappasvuan
Miksi hypätä tunkiosta toiseen jos välillä saa jo nenän pinnalle?
- ihmejuttuu
Moni hyppii keskustan ja sdp:n välillä,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648