Vuokra isäntä

Hooenkka

Ei laita vuokralaisen wctä ym asioita kuntoon, rahat kyllä kelpaa. Ei ihme, että emäntäkin lähti, kuulemma ukko täys k.....

9

713

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sawihousussa

      Ei kae vua vaalee piä ja aatilla ajeloo?

    • Poninhäntäjorma

      Hoii taian tietä kaverrin .tuttulta kulosttaa.minu mielest kyyläjä.

    • Rahaennenkaikkea

      Tyhjiä huoneistoja alkaa kuulemma olemaan,hmm.missäköhän vika?

    • Shittransit

      Tuskin isännöitsijän vika??
      Seuraappa kunnan päättäjien touhuja ja keitä siellä istuu tai heidän sukuansa, sieltä tekopyhien naamojen, puheiden ja omaan pussiin kaapijoiden kuppikunnasta se syy löytyy.
      On löytynyt jo muutama vuosikymmen.
      Ja saatanan tyhmien ja vedätettävien äänestäjien takia.
      Virtain vahva vetovoima uusille tehtaille ja työpaikoille loppui n 25 - 30 vuotta sitten ja perinnettä on hyvin kyllä ylläpidetty.

    • Savethousuus

      Vaaleanharmaapääkääkkä

    • kääk

      ei kai ihme jos ei saa asukkaita,kun ei siivota saunaa tai rappuja.saunan siivoukseksi ei riitä pelkkä roskien vienti tai rappujen siivous ei ole lakaisulla hoidettu.silloin tällöin "pestään"jollain melkein kuivalla lankapesimellä.seiniä ei rapussa ole pesty n.17 vuoteen,maalattu kyllä on kerran.jos jonkun tarvii jotain jääkaappia hellan vaihtaa tuodaan joku käytetty tilalle.tai kiinteä lamppu palaa, omistaja melkein poraa ja yrittää asukkaan saada ostamaan se lamppu.me kun tästä muutetaan, otetaan ostamamme lamput mukaan.ei jätetä tänne.

    • R.unkkari

      Sori, mutta oletteko te romaaneja?
      Ei ole siis tarkoitus että tästä nyt nousee sorron, mee toon ja rasismin äänitorvi, mutta nuo kaikki puheet viittaavat siihen kyllä nyt.
      Kannattaisi ehkä vähän itsekin siivota ja silleen jos asua meinaa ja jos ei insinöörejä ole suku täynnä nii lampun vaihto onnistuu yhdeltäkin?

      • Kaaleekekluu

        Edellinen näköjään autistikin kaiken muun lisäksi. Romaanit on kirjastossa. Romani taas on eri asia. Hoii siee senkin tolloo.


    • R.unkkari

      Austinillakin on ajeltu juu. Mutta romanoffit kyllä Tapiolassa ja Nallelassa sekä Keiturissa on huseeranneet.
      Mutta asiaan onko vanhakin ja emäntä vapaa, upeakin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      49
      1354
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      160
      1166
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1037
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      882
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      198
      881
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      12
      812
    7. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      786
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      771
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      758
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      85
      737
    Aihe