Onnea , menestystä ja hyvää myyntienestystä uudelle upealle torille!
Ei jatketa nipotusta vaan otetaan karjalaisella ilolla uusittu tori vastaan.
Paljon tulee vuosienvieriessä näkemään tori .
Torin avajaiset
11
420
Vastaukset
- Volkx
Joo.halpa periaattessa 4 miljoonaa saman verran kuin laakkonen teki tappiota viime vuonna eli kahvi kupin hinta maailmalla.
- Verokikkailuako
Mitä! Laakkonenko tappiollinen?
Jos oikeasti niin ihmiset ovat alkaneet viisastua, kiitos siitä.
- Tyhjis
Halvalla ei hyvää saa.kyllä veronmaksajilla rahaa löytyy.
- vahvaoli
Tuli testattua samalla toriparkin kannen kestävyys. 10000 ihmistä a 80kg.
- Pilallemeni
Huono tori. Ruma lava. Epäkäytännöllinen toriparkki. Pilalle meni koko systeemi. Rahat hukkaan. Mitään ei osata täällä. En ikinä mee torille.
- Aaaaauuuuuuuuu
Olet jollottaja ja jollottajana pysyt.
- Stali
Punainen tori kommunistien paikka.wappu puheiden paikka.
- turhaanarinaa
No narisijat menkää Möhköön ja tehkää mieluinen laavu itsellenne ja valittakaa vaivanne keskenänne
Aloittajana halusin luoda yhteishekeä. Olen muuttanut sieltä seudulta pois työn perässä. Katson että Joensuussa on paljon hienoja mahdollisuuksia ja ihmisiä kunhan opitaan puhaltamaan yhtten hiileen. Tori on hieno yhteinen paikka kaikille! Eikö niin? Pohjois- karjala ,ei s aa. olla ilkeyden pesäpaikka! Se on meidän yhteinen kotipaikka. Rakas ja arvokas. Kukaan ei halua tai saa aliarvioida tosiasiaa.
- Tahvotaneliv
Itse olen möhkön lahja suomelle viisikertainen tahkonkierrännän suomenmestari.joensuunlaiset ovat juntteja.
- Kyy.nel
Uusi ruma tori. Hirveitä rakennuksia jotka suorastaan silmiin koskevat. Leppoisa karjalainen kauppapaikka olisi ollut mukavampi.
Liikenneympyröiden "taiteeseen" upotettu mieletön rahamäärä. Kiva jos joku rautamöhkäleistä tykkää. Elävät puut ja muut kasvit olisi ollut edullisempi ja kauniimpi vaihtoehto.
Joensuun keskusta-alue tuhotaan uudisrakentamisella joka ei lainkaan kunnioita perinteisiä arvoja ja iloista karjalaisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455633Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3155460Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä914676Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692495Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y82167Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt511934Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161902Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu351883Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont301825Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi831752
