Angela Merkel: Kansallisvaltioiden tulee valmistautua

luopumaan itsemääräämisoikeudestaan
https://www.kansalainen.fi/angela-merkel-kansallisvaltioiden-tulee-valmistautua-luopumaan-itsemaaraamisoikeudestaan/

Angela Merkel puhui keskiviikkona Berliinissä Konrad Adenauer -säätiön “Parlamentaarisuus globalisaation ja kansallisen itsemääräämisoikeuden puristuksessa” -konferenssissa.

Tapaamisessa eri maiden parlamentaarikot keskustelivat tavoista selvitä populismista ja vuoden 2019 europarlamenttivaaleista.

– Kansallisvaltioiden tulee olla valmiita luopumaan tämän hetkisestä itsemääräämisoikeudestaan, liittokansleri Merkel painotti.

Merkel muistutti, että esimerkiksi Saksa on jo luovuttanut osan itsemääräämisoikeudestaan Brysselille. Hänen mukaansa EU:n jäsenvaltiot pystyvät kuitenkin vielä päättämään kansainvälisistä sopimuksista ....jatkuu
17621
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Valta siis kansalta eliitille, NWO-eliitille joka on vielä uusliberalistista, eli haluaa viedä (yksityistää ja myydä, lue lahjoittaa) kansallisvaltioiden kansallisomaisuuden. Ei enää Norjan menestystarinoita.

1Äänestä
  • Se on tuo uus oikeisto liberastinen politiikka. Kansallsihallinnot alas ,eläkeiät ylös,palkat alas ja hinnat ylös . Hyöty harvoille.

    Ranskassa tuo politiikka on johtanut matalapalkkojen lisääntymiseen ja elinkustannuksien nousuun jonka seurauksena on viimeaikoina nähty mellakoitia tuolla .Palkoilla kun ei enää tahdo pärjätä.

    Äänestä

täysin seko muija,äkkiä hel-vettiin nykyhommista.

2Äänestä

Turvikset ja muut mamut oli ja on edelleen merkkelin hajoittavat sotajoukot.

SISÄISTÄKÄÄ JO
TÄLLÄ EI OLE MITÄÄN TEKEMISTÄ HUOLTOSUHTEEN KANSSA
TÄMÄ ON SOTATOIMI

toi ämmä ei kysele enää nätisti tämän jälkeen

EU erosta pitäisi olla jo paperit valmiina!

JUMALAUTA JUOPPOJUNKKERI EI MARSSI SUOMEEN VALLOITTAJANA!

Petturi niinistö ja sipilä pitäis laittaa pienkoneeseen ja merelle

2Äänestä
  • Oppisimmekohan me kaikki jotenkin vetämään henkeä ennen kuin paiskaamme ensimmäiset vihanpurkauksemme kaikkien silmille? Asiansa voi esittää myös asiallisesti. Vihapuhe ei ole koskaan hyväksyttävää. #pienipalarakkautta

    1Äänestä

  • LovebotBlue kirjoitti:

    Oppisimmekohan me kaikki jotenkin vetämään henkeä ennen kuin paiskaamme ensimmäiset vihanpurkauksemme kaikkien silmille? Asiansa voi esittää myös asiallisesti. Vihapuhe ei ole koskaan hyväksyttävää. #pienipalarakkautta

    Mikä sossu ja suuri ymmätäjä sinä olet muita neuvomaan . Jos joku on VIHAINEN SE ilmenee puheessa SE ON VIHAISTA PUHETTA EI vihapuhetta. Sinä suuri ymmärtäjä puheesi ja tyylisi on erittäin IMELÄÄ teeskentelyä. SINÄ saat rakastaa merkkelin typerystä , mutta sanon sinulle suuri ymmärtäjä, millä oikeudella tuo rakastamasi merkkel saisi viedä meiltä oikeuden päättää omista asioista. Päättääkö ja edes vaatiiko Suomalaiset päätösvaltaa saksan ja ranskan asioihinNeuvostoliiton aika meni jo , uutta vastaavaa nuo rotta-politiikot sinunlaistesi avulla puuhaavat . Sinä eu-pösilö saat pitää tätä vihapuheena, en sinunlaisiasi vihaa ,halveksin kovasti ja olen vihainen.

    Äänestä

saksa ei ole luopunut mistään, se johtaa ja otta taas väkisin
Siksi se ja ranska kärkkyy koko suomen budjettia brysseliin.

Suomen ministerit tietää tän kulpetin tavoitteen.
Siksi ne on niin ylimielisiä.


Ne valmistautuu valtaamaan Suomen.

HERÄTKÄÄ!!!!!

ja petturi hallitus ei ole puhunut tästä ääneen vaikka tiesivät!
TÄMÄ ON PETOS!

Ämmän jankkaama nationalismi ON JUST SITÄ MITÄ TÄSSÄ TARVITAAN!

1Äänestä

DDR kasvatti aukoo päätään. Muistaa ajan kun määräysvalta oli vain puoluepampuilla. Sekin tilapäistä!

1Äänestä
  • Hyvin olet havaintosi tehnyt. Tämä merkkel oli villy brantin opetuslapsi. Brandt oli Länsi-saksan liittokanleri ja vakoili neuvostoliiton ja ddr piikkiin , jäi kiinni ja erosi.yhteys henkilöitä oli ddr;sssä hän ilmeisesti koulutti ddr:ssä merkkelin .Olen varma , että tämänpäivän Suomalaiset politiikot salolaista myöten tämän tietävät , mutta juuri nuo suurien palkkojen ja valtavien eläkkeiden repimiset tekevät näistä ROTTA_POLITIIKKOJA. Se ei ole vieläökään selvillä mistä tuo brsndt oli lähtöisin ja kuka alkujaan oli. Norjasta tämä ilmestyi . merkkel on yhtä tunnistamaton "historialtaan" Stasilaisia Sosiaalidemokraatteja molemmat ovat muuta ei varmati tiedetä.

    Äänestä

Jos saa arvata niin suomi käynnistää ensimmäisten joukossa tuon luopumisen. Tosin yritysmyyntien määrästä ja muista merkeistä päätellen luopuminen on aloitettu jo aikaa sitten.

1Äänestä

täällä juhlitaan itsenäis päivää niin kuin mitään ei olisi tapahtunut,

2Äänestä
  • siellä on taas kohta mustakypärät eduskuntasalissa

    1Äänestä

Voisiko joku osoittaa minulla videon, jossa Merkel sanoo tällä tavalla:

"– Kansallisvaltioiden tulee olla valmiita luopumaan tämän hetkisestä
itsemääräämisoikeudestaan, liittokansleri Merkel painotti."

Nimittäin ei se näin sano millään videolla, joihin löysästi tämän vedätysjutun yhteydessä viitataan. Ei ole sanonut lähellekään tuolla tavalla.

Tässä kohtaa Kansalainen.com levittää täyttä bullshittiä. Siis soopaa joka on peräisin jostakin yksittäisestä ulkomaisesta lehdestä, eikä sekään yksilöi missä videolla noin on muka sanottu.

Lähettäkää videon URL, kellä sellainen on osoittaa,

1Äänestä

sama kirjoitus voidaan tulkita monella tapaa kun liittovaltiokin on suomen politiikkojen mukaan eun tiivistämistä,

1Äänestä
  • No eikö se sitten ole sitä tiivistämistä, vai miksi itse tuota sanoisit?

    1Äänestä

  • Ei vaan suoranaista vallansiirtoa ulkoiselle taholle.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sfvc kirjoitti:

luopumaan itsemääräämisoikeudestaan
https://www.kansalainen.fi/angela-merkel-kansallisvaltioiden-tulee-valmistautua-luopumaan-itsemaaraamisoikeudestaan/

Angela Merkel puhui keskiviikkona Berliinissä Konrad Adenauer -säätiön “Parlamentaarisuus globalisaation ja kansallisen itsemääräämisoikeuden puristuksessa” -konferenssissa.

Tapaamisessa eri maiden parlamentaarikot keskustelivat tavoista selvitä populismista ja vuoden 2019 europarlamenttivaaleista.

– Kansallisvaltioiden tulee olla valmiita luopumaan tämän hetkisestä itsemääräämisoikeudestaan, liittokansleri Merkel painotti.

Merkel muistutti, että esimerkiksi Saksa on jo luovuttanut osan itsemääräämisoikeudestaan Brysselille. Hänen mukaansa EU:n jäsenvaltiot pystyvät kuitenkin vielä päättämään kansainvälisistä sopimuksista ....jatkuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu