johtajien palkat sairaita

vääryysss

Johtajien palkat nousseet todella paljon. Esim. jos joku tj meni eläkkeelle 20v sitten, niin hän saa eläkettä 150 te vuosi. Mikäli saman metsäyhtiön tj jää eläkkeelle v 2008, ,niin hän tienaa joka vuosi palkkaa 400te, kun istuu firman hallituksessa. Täysin väärin, että joku saa jätti palkkioita firmojen hallituksilta, vaikka olisi eläkkeellä. Kuka vaan hiukan asioista tietävä voisi istua siellä esim. tavallinen duunari.

9

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tt9

      Eikä kukaan eurajokilainen uskalla kommentoida, kun hän pelkää oman työpaikkansa menetystä.

      • voimeitä

        todelliset kommentit poistetaan


    • jokeribatman

      Itse ei tarvitse pelätä. oma yritys ja miljoonavoitot vuosittain.

    • kateellistenkundapåsve

      Moni pelkää, vaikka ovat kateellisia.

    • 50vtyötävuorotta

      Ei osaamiselle anneta arvoa toimin opettajana ja jouduin koko tämän tekniikan khityksen ajan pitämään tietoni ajan tasalla 5 kertaa paremmalla palkalla oleva johtaja ei osannut edes tietokonetta käyttää hänelle ostettin talon puolesta minä joka tarvitsin konetta opetuksessa jouduin ostamaan itse eikä verottaja hyväksynyt vähennyksiin palkka putosi vuosi vuodelta kun tunteja leikattiin nut politikot leikkkaa pientäkin eläkettä tuntuu että teki turhaa työtä

    • Tyrannosaurus

      Pää pystyyn. Saat varmasti apua kun vaan haet. Sympatiani, saat.

    • tuupaikka

      Pelkäät työpaikkasi menetystä. Jokainen tajuaa, että rahaa valuu enemmän johtajille. Sen voi tarkistaa verotiedoistakin. Arka aihe, jota kuntalaiset eivät uskalla kommentoida.

    • samapalkkakaikille

      Jokaiselle voitaisiin maksaa sama palkka. Se on 4000e kk. Eli sama summa, joka vastaa suomalaisen keskipalkkaa. Kaikilla olisi riittävä ostovoima. Tavara menisi kaupaksi, kun kulutus kasvaa. Todellinen työttömyyskin loppuisi lähes kokonaan.

    • Matalapalkkainen

      Mistä tempaisit suomalaisen keskipalkaksi 4000 euroa? Meinaatko kahden kuukauden vai Venatorin työntekijöistäkö on kyse?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      63
      2902
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      49
      2216
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      22
      1903
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      383
      1408
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      66
      1343
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      30
      1309
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1099
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      1069
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      963
    10. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      71
      953
    Aihe