Kirjoituksista päätellen tällä paikkakunnalla asiat ei voi enää olla huonommin, ulkomaalaiset haittaa, jouluvalot häikäisee, pielisentien korjaus epäonnistunut. Mielestäni asiat voisi olla vieläkin huonommin, mutta takertumalla samoihin asioihin yhdet ja samat kirjoittajat saavat paikkakunnasta sellaisen käsityksen, että verenpaine on kirjouttajilla ylälukemissa ja hermo menee.
Lieksassa kaikki hyvin?
3
253
Vastaukset
Sitten vasta asiat ovat tosi huonosti, kun ei löydy mistä valittaisi ;-))
- asia.on.näin
Eihän me valiteta, sanotaan vain miten asiat on!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462179- 1901655
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25756Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647
