Miten eri firmat pitää pikkujouluja työntekijöilleen/muistaa joululahjana.
Pikkujoulut
Jouluntaikaaa
151295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pitkä kaavan mukaan juomat ja ruoat eräs firma, jonka omistaja ei pröystäile polossella.. Tavallinen vanha bemali. Lisäksi työntekijät saa 500e joulurahaa, näin kuulin teebeellä.
Viime vuonna Euroopan johtava firma tarjos kuivanjouluruoan(ei juomatarjoilua), joululahjaksi elokuvalipun ja halvimman melkein päiväysvanhan suklaarasian, jos oli mennyt kyselen. niitäkään ei jaettu automaattisesti. Ei minkäänlaisia pikkujouluja eikä mitään yhteisiä reissuja yli 5 vuoteen.
Ai ai miten ahneita!
Työläiset siis, koko vuoden nautittu hyvää urakka liksaa pikku ammattitaidolla ja ilman hikeä, on kesälomat, vaput, juhannukset, kikyt, kakut silloin tällöin, joulut, uudet vuodet ym ym mitä yrittäjäparat vain kerkee teille maksullisina tyrkyttää ja vielä pitäisi pikkujouluja ja risteilyistä tarjoamisien keralla saada!
Vähän nyt tolkkua vonkaamiseenne!
Miksi Suomi24 poistaa kommentteja joissa kyseenalaistetaan orjatyön järkevyys?
Ja niitä kommentteja ei poisteta joita pyyydetään. Ylläpito on puolueellinen ja turvaa vaan oman selustansa. Nokkimisjärjestys.
Meiran virmasta tyämiähet varaastaa niin palajo ,et siin on heitän lahjansa.
Mahtaa olla laadukasta jos pitää n.... a työpaikkansa.
Sanoisin kuitenkin ettei kannata.
Mutta n....a voi ja pitääkin työpaikalla.
Tutkittua tietoa tyämiähet on kovia viemään tavaroota kotiansa.🍔
Mitäs väliä jos lainaavat ja joskus palauttavat?
Vihtasaunalla juhlittiin pikkujoulua,Mää ja pari muuta kaveria.
Pikkujouluissa saa naida kaikkien kanssa jippii.
Pullo kossua per nenä ja lanttulaatikkoo .sehän riittääkin...´´
Missä niin reilusti jotta kossua pullo ja lanttulooraa, ei virroilla vaan mä usko?
Onko orjatyötäkin tarjolla?
Oon Master joten työnjohto ainesta, mikä laitos niin saavat kunnon ruoskijan niin ei turhat vikinät kantaudu s 24 : e?
Ne on S/M sivusto kamaa ja tulosta tulee, luotan Sipilään suureen ajattelijaan ja näkijään.
Disipliiniä ja prispektii sekä palkat omistajille ja köyhäkyykkyä mm lisä kikyä elikäs nam kinkyä kurjille.
Eli mihinkä yhtiöön cv:ni voin lähettää kiitos?
Pikkujoulut? Mitkä pikkujoulut?
Esim suklaarasia on hyvä.