Marraskuun alussa 60 jäljellä oleva summa bitcoinia ja litecoinia yhteensä niin nyt
on enää vähän päälle 30 arvo :) 28.11. Vuoden takaiseen nousuhuumaan on ollut vuosi pelkkää laskua. Olen pitänyt tuolla tuollaista jämä sijoitusta mikä taitaa huveta nollaan pikku hiljaa.
Bitcoin ja litecoin lasku on huimaa
5
246
Vastaukset
- HuijausJatkuuIkuisesti
Huijarit tekevät kuitenkin koko ajan rahaa ja mainostaminen jatkuu ikuisesti kurssien pudottua alle taalankin. Aina löytyy hyväuskoisia huijattavia!
- niinnnn---
Onko nuo kryptovaluutat maksuvälineitä vai jotain pelimerkkejä vai pyramidihuijausta? Mikä niiden idea oikeasti on? Mihin tarkoitukseen ne on kehitetty?
Maksuvälineen pitäisi olla vakaa, luotettava ja arvonsa säilyttävä, mutta kryptovaluutat ovat kaikkea muuta, arvo poukkoilee kuin venezuelan bolivarilla. Maksuvälineenä niiden kurssin epävakausei ole kovin vakuuttavaa.- KaikkiHuijaavat
Aina riittää huijattavia. Ja huijauksia varten kehitetään hyväuskoisille "laillisia" keinoa. Ei kaikkia huijaustapoja voi luokitella. Ovat sitä sun tätä ihan hämäysmielessä. Yhtenä ideana on saada mahdollisimman monia mukaan markkinoimaan uutta tuottoisaa tapaa rikastua. Jotkut huijaustavat ovat niin tuottoisia, että on varaa uhrata satoja miljoonia mainontaan ja erityisesti lehtien piilomainoksiin. Keskustelupalstat toimivat myös mainosvälineenä.
- Anonyymi
Litecoin arvo puolessa (65e) sitten vuodenvaihteen, jossa se oli jo alhaalla verrattuna etherin hyppyyn neljään tonniin vuoden vaihteessa (nyt alle 2 tonnia), joka oli ylihintainen, ja Litecoin oli hyvä diili silloinkin, vaikka muiden kolikoiden osin pumppaama silloinkin.
Nyt mafiatahot on myynyt bitcoinia ja etheriä, isoin voitoin, ja pumpatakseen hintaa alas, ja ostavat sitten takaisin, kun katsovat hetken olevan oikea.
Suositut kolikot on noussut arvossa aina, ja tulee nousemaan jatkossakin. Nämä ovat poikkeuksellisia saumoja. Seuraava tilanne on sitten seuraavissa mafiajuhlissa, mutta korkeammalla hintatasolla, jossa tulee ostaa, jos on vielä tarpeen, mutta nyt se on halvempaa.
Jos haluaa olla pihi, voi odottaa 40-55e asti, mutta se on iso riski, varsinkin vaatimattoman 50-55e kohdalla.- Anonyymi
Aivopesu on mennyt hyvin perille.
Opit vielä joskus tietämään, keiltä ne kaikki rahat kerätään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684675Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k252827Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601409
- 951282
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180