Mulla on ollu sellanen tapa, että jos ei ole mitään säpinää, niin keksin itselleni ihastuksia. Ne ei ole mitään oikeita ihastumisia, vaikka saatan hölmöyksissäni niin luulla. Tajusin just tän toimintatapani ja samalla mietin, että onko kaikki mun ihastuksen samanlaisia - niin ei ole, suhun mä repsahdin ihan oikeasti ja kunnolla. Et ollut mikään hätävara tai korvike vaan paras ja rakkain. Hitto, kun sais sen veilä kerrottua.
Sä et ole keksitty
Viisaudenalku
331256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
en koske holeesi,
sonnien myös paskakärpästen vahtimaan.
en tunne sua, ei mun tarvitsekkaan.
ellet tule pierren.
hyvästi. myrkkysi niele.
jaha, ja siellä heti myrkyn niellyt paskakärpänen ilmoittautuu nimettömien rakkausviestien kohteeksi.
nappaa liäkettäs. pysty viälä.
t.hiljainen murha. itseni. valvotusti. kirous. äärrimmäinen. hyvästi.fi
ps.ikuisesti.
ansasta.......
haista paskaa...
Ööö?
Mä. epäilen. että. ei. ollu. sulle.
söpöä 💗
Todella suloinen viesti hänelle.
Toivotaan ,että saavuttaa valittusi.
Saavuttaa kyllä <3 Mutta tuskin täällä.
Joku tyttö puhui että: mikähän ihmeellinen numero tämä on joka yrittää soittaa minulle, tuntematon numero, no nyt vastaan.... ehdin jo vitsinä ehdottaa että soittaja voi olla Tasavallan Presidentti, soittaa salaisesta numerostaan.
- Mutta minkä valtakunnan tai tasavallan presidentti?
Kertoi että se soittaja joku Soneran kaupittelija että haluaisitko ostaa uusia tuotteita.
- Kuulimme sen keskustelun kyllä erään kaverin kanssa.
Sama tunne/tilanne täällä, naiselle menee,
Oletko ajatellut toimia?
Olispa mulle 😍
Da, olen samaa mieltä. Sun täytyy stempata.
Teen kaikkeni sun puolestas, mutt ett saa feilata.
Tiedäthän. . Jokaisella on oma tehtävä täällä
Minullakin on ollut lukuisia keksittyjä ihastuksia. Vain yksi aito. Ja hänelle sen kerroin viestillä.
Saitko vastakaikua ja miten kirjoitit?
En valitettavasti :(
Joskus keksiny noita.
Tummalle miehelle flirttailin tarkoituksen hakuisesti saadakseni paremman mielen. Kun meinasin perään "lähteä" lukittu ovi esti tulemisen. Sama tilanne tääläkin siis.
Kuitenkin rotevat miehet varsinkin jos on vaaleita/kaljuja saavat mut ihastumaan totaalisesti..vaikkakaan sanaakaan ei olla vaihdettu
Mulla tämä ihastus liittyy suoraan henkilöön, ei niinkään mihinkään ulkoiseen seikkaan. Jännä, miten varmuus iski päin naamaa näin yllättäin.
mut tuntemaan suunnatonta hellyyttä toisin kuin muut. Koen vetoa olla hänen ihoaan vasten, nauttia kosketuksesta, katseesta, äänestä, kaikessa hänessä. Hän ei tiedä tätä, mutta aavistan ettei tunteeni ole yksipuolinen.
Aloittaja kirjoitit:
"Hitto, kun sais sen veilä kerrottua."
Mahdatko ap. olla NH-nainen,
kun noin "hitottaa"?
T: Ei-ap.
P.S. Minäkin ihastuin oikein kunnolla, vuonna 1977 syntyneeseen tummaan mieheen. Enemmästä ei voi puhua, koska emme koskaan tavanneet.
Jottei kukaan taas sotke niin toistan:
Viimeiset noin 1,5 vuotta olen ollut ihastunut samaan
tummaan, vuonna 1977 syntyneeseen mieheen.
Olen ollut ihastunut, vaikka emme edes ole tavanneet.
Hyvä ettet tavannut!
Mitä luulit saavasi äijältä,
joka on nelikybäseksi jakanut
persett**n niin Stadissa
kuin maailmallakin!
Tippurin olisit siltä saanut,
et muuta.
Joulutervehdyksistä: Lähettää naisille joulukortteja joissa lukee vaikka: "Olet hirvittävän söpö, haluaisin halata ja tutustua sinuun enemmänkin."
Oot sä se äijä,
joka jakaa persett**n ympäriinsä??
Ei sua kukaan huoli kikkeli-kalle!
En ole varmaankaan... vaan tuli mieeleen juttu noista kaikista anonyymeista kirjoituksista, niin niistä voisi tehdä kirjeitä tuolla tavoin:
Puhelinluettoloistakin poimisi vaan randomaattisesti joitain naisten nimiä ja lähettelisi niille nimille joulukortteja.
Surullista, jos sinulla ei ole ketään
jolle lähettää joulukortteja,
vaan joudut poimimaan nimet
puhelinluettelosta!
Et oo, mutt et oo oikeekaan. Mulla on vaikeeta, alan masentua.
Hänellä on monta vaivaa
Niinkö?
Kirkasvalolamppu voi auttaa hiukan
kaamosmasennukseen,
nimimerkki "masennusmasentaa"!
Ja jos et ole oikeasti ihastunut johonkuhun,
niin kerro se hänelle suoraan,
ja lopeta yhteydenpito!
T: Ei-ap.
P.S. Tässäkin keskustelussa olen mukana vain REKISTERÖIDYLLÄ nimimerkilläni
Sitä oon aatellu, ett oon oikee henkilö.
Haluat sää oikeen vai. .
Toivotaan, että ap. haluaa sinut/ olla kanssasi.
Minä en voi vastata ap:n puolesta,
koska en ole tuota aloitusta tehnyt!
(Minä kun en, periaatteesta tee aloituksia.
Silloin säästyn siltä, että yksikään loukkaava
aloitus menisi piikkiini, kun en koskaan aloita
yhtään AINOATA keskustelua.)
Toivon hartaasti nimimerkki "Tänäänolivaikeeta",
että ap. kohdisti sanansa juuri sinulle!
Oon lukenu sun juttujas ennen meitä ja huomannu ihan samanlaista höpinää.
Se pannu vähä miettimään. . Siis oot keksiny
Minä taas oon ruvennu viime aikoina aatteleen, ettei sellasta oikeeta rakkautta oo olemassakaa.
Ja jos oliskii, jos se on näin vaikeeta, en toedä haluisinko
tytöt eli naiset ovat aina hirveän huolissaan omasta ulkonäöstään, hirvittävän mukavaa olisi varmasti saada joku joulukortti joltain mieheltä: näytät kauniilta.
Mikähän tämän kattojärjestön pomo onkin nykyään, kun sinisilmäinen ei kelpaa komentajaksi, luutnantiksi ehkä: Imperial Klans of the America.... huvikseni..
Tuossa sanonta: kannattaa ehkä jättää kokonaan omaan rauhaansa tuollaiset työtä tekevät ihmiset, varsinkin jos ovat jotain valkoisen ylijärjestön kannattajia, eivätkä leipojia.
Koska varmastikin tappavat koko sukusi "if you cross with them" :D