Minä olen oman osuuteni hoitanut. On tyttö ja poika.
Miksi suomalaiset ei tykkää tehdä lapsia ?
Pepezix
19431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hiilijalanjäljen takia en lapsia tee, maailma pelastuu...
Minä olen tehnyt kaksi poikaa ja tytön ja lisää yritetään. Sais hoitovapaata.
Lasten tekemisen "harjoitteleminen" on paljon mukavampaa. Ja sitä paitsi jos ei harjoittele niin voi tulla mitä vaan...
Ja sitä paitsi jos ei harjoittele niin voi tulla mitä vaan...
Kokemusta???????
Urheilu termein, harjoittelu tekee mestarittaren. Sittenkin liian vähän harjoiteltu 😡
Liiasta harjoittelusta menee ylikuntoon.
Kyllä sää voisit viellä yhen pykätä....Suomi nousuun.Ajattele ja nauti ja osallistu viellä kerran talkoisiin
Kannustavana kriteerinä äitiysloma sekä lapsilisä.
Ja kun hankkiutuu raskaaksi yllätyksenä miehelle, niin pian saa lisää elatusmaksujakin! Talous kuntoon-talkoot....
Tulevaan maailmaan ei ole järkevää tehdä lspsia, he tulevat vain kärsimään. Elämä muuttuu todella tuskaiseksi suomessakin.
HS:ssä oli yleisönosasto kirjoitus, jossa vaadittiin yksin/kaksineläville naisille hedelmöityshoitoja ratkaisuksi! Miten olisi luonnonmenetelmä? Julkisuudessa hehkutetaan hmoilun ihanuutta. Lapsiperheistä ei näy niin olevan väliä. Mainitut poikkeavat yksilöt eivät tietojen mukaan ole keskenään onnistuneet lisääntymään.
Yhteiskunnassa on pahasti vikaa.
Yhteiskunnassa on pahasti vikaa.
Pelastakaa Lapset ry sekä Mannerheimin Lastensuojeluliitto on miuta samaa mieltä.
Lapset on elämän haitta. Ja koko ajan teet jotain väärin. Kuria ei saa kukaan pitää enää. Rikkovat kaiken muun ohella parisuhteen. Rahaa menee. Ikinä ei voi mennä mihinkään. On vanki. Vaikka kuinka hyvin kasvatat ne ei pidä huolta kun on vanha, hylkäävät.
Saataa pelottaa että tuleekin esim. uusi Jukka, Jorma, Asko tai Arto.
Luulen+että+vastaus+siihen+on+se+että+ihminen+haluaa+hyvää,+eikä+perhe-elämää.+Vauva+saattaa+olla+hyvä,+paha+tai+neutraali,+eli+33+%:lla+se+on+hyvä+lapsi.+Puudutusaine+on+aina+hyvä+juttu+mulle,+vaikka+kipujakaan+ole,+eli+mieluummin+otan+puudutusainetta+kuin+vauvan.
Matut hoitaa tämänkin asian kunnolla kuntoon.
Totta. Tähän vielä lisääntyvät natsit ja persut ja suomen älykkyysosamäärän laskeminen on tosiasia. Meistä tulee tyhmä valtio.
Onneksi elintaso ei periydy joka kerta. Nämä jotka sikiää, tuottaisivat tulevaisuuteen suurten eläke ikä ryhmien lisäksi myös pitkän sossu jonon.
yritin kyllä mutta sitten tuli mt ongelmia ja käytin psykoosi lääkkeitä, pelkään että lapsestaki tulee sairas nii en halua. exäki sanoi ettei tekis mun kanssa lapsia.
tajusin että olen luuseri jonka ei kannata lisääntyä. muutenkaan naiset ei halua minua. eikö ole työpaikkaa