Toyotan takuu huijaus.

Ostin uuden Toyotan, ja nyt on takuu mennyt umpeen eikä yhtäkään vikaa ole ollut, eikä myöskään korjaamo reissuja. Auton hinnassa on kuitenkin mukana takuuremppoja, nyt maksoin ihan turhaa tuota takuumaksua, voinko vaatia palautusta?
3274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Seuraavassa huollossa kyllä löytävät korjattavaa, ole huoleti.

Äänestä
  • Toyotissa ei yleensä ole mitään vikoja. Alle 250tkm voi joutua jarrupalat vaihtamaan, mutta ei muuta. Puoli miljoonaa kilometriä on raja, jonka jälkeen voi jotain pientä olla. Toyotat ovat sangen kestäviä. Niillä ajetaan paljon. Miljoona kilometriä ei ole mikään harvinaisuus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


xsssdxxx kirjoitti:

Ostin uuden Toyotan, ja nyt on takuu mennyt umpeen eikä yhtäkään vikaa ole ollut, eikä myöskään korjaamo reissuja. Auton hinnassa on kuitenkin mukana takuuremppoja, nyt maksoin ihan turhaa tuota takuumaksua, voinko vaatia palautusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu