moi muut Pietarin trollit,
Montako ruplaa olette tienanneet tänään?
Itse olen saanut kursittua kokoon rahat pullolliseen pirtua. Ja sain ostettua tuloillani myös pari askia aitoa, venäläistä mahorkkaa. Jumapliut, että onkin hyvää.
Ei noi NATOttajat ole saanu syödäkseen, niitten kannattas liittyä meihin.
Tosi hyvä luontoisetu on muuten noi venäläiset ilotytöt. Saahan niiltä tauteja, mutta on ne kuumia likkoja. NATOttajat elää puutteessa.
Littykää siis meihin! Yhteystiedot saa Joohan Paskamanilta.
Montako ruplaa olette tienanneet tänään?
ruplaperse
3
150
Vastaukset
- wiina
me täällä Washingtonissa ihmetellään, etteko te suomalaiset tienaa USAn dollareita ollenkaan, kui roikutte aina vaan ruplissa ja ruotsin kruunuissa. Eikö teillä ole omaa rahaa ollenkaan?
No joo, onhan teillä joku euro, mutta sitä ei rahaksi lasketa, koska se on tuonut teille vaan köyhyyttä ja satoja tuhansia kumeita nuoria miehiäNo te siellä persläpivaltiossanne saatte ihan vapaasti ihmetellä. Ei tuo meidän ongelma ole!
- OkeiJooNii
Niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432789SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis622247Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 611078
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön230875- 39770