USA:n suurlähetystö vakoilee Helsingissä

Valitkaapa googlella: "USA:n suurlähetystön vakoilu drone", niin näette kuinka röyhkeästi USA vakoilee Suomen pääkaupungissa. Mikseivät Suomen poliittiset päättäjät reagoi mitenkään?

20

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • th6rtu56ru

      Koska eivät usko sellaisiin höpöjuttuihin kuin sinä.

      • NaapurinKautta

        Tiesitkö, että Yhdysvaltain suurlähetystöllä on käytössä vakoiludrone, jota lennätetään Helsingin yllä
        http://nwohavaintojapromo.blogspot.com/2018/12/tiesitko-etta-yhdysvaltain.html

        Vakoiludronessa voi olla myös valetukiasema sekä Wlan-verkkokaappari. Näin Helsingin mobiililaitteet ja WiFi-laitteet sekä Wlan-tukiasemat tunnistetaan ja haluttujen lähetykset voidaan kaapata.


    • SakarinSokeaPiste

      ” Mikseivät Suomen poliittiset päättäjät reagoi mitenkään?”

      Siksi, etteivät ole reagoineet paljon suurempaan ja pahempaan suurvallan vakoiluun ja maan asioihin puuttumisiin kymmeniin vuosiin toisen suurvallan tekemänä!

    • IT-asiantuntija

      Tuollaisen dronen voi ampua alas. Ei siitä tarvitse kenellekään ilmoittaa. Poksauta se alas vaan.

      Haulikolla ehkä paras.

    • Jos venäläinen lentokone vähänkin käy Suomen rajojen sisäpuolella, niin jopa syntyy poru ja syyttely, mutta amerikkalaiset vakoilulaitteet saavat vapaasti lennellä Suomen taivaalla kenenkään häiritsemättä. Näin Suomi juhlii "itsenäisyyttään " taas muutaman päivän kuluttua.

      • OutoLuulo

        Mistä tiedät, että jokin laite on nimenomaan amerikkalainen? Droneja onSuomessa jo tuhansilla ihmisillä.


    • falskia

      Nyt ollaan rähmällään jenkkilän suuntaan. Soini on aina jumaloinut Yhdysvaltoja, koska Jumala tuntuu olevan heidän puolellaan.

    • NATO

      Soini on lihava anti-Kristus.

    • Mielestäni Suomen poliittisen johdon tulisi antaa selitys mainituista dronen lennoista.

      • MenetettyMaa

        Ei tarvitse koska olemme "isäntämaa" täällä saa lennellä ja vakoilla niin paljon kuin huvittaa, eikä selityksiä tarvita.


      • TyhmäTyhmempiSakari

        ”Mielestäni Suomen poliittisen johdon tulisi antaa selitys mainituista dronen lennoista.”

        Onhan se huolestuttavaa, että suurlähetystön pihalta nouseva drone voi saada selville Helsingin niemen kartan!??

        Tosin saman saa helpommin ja tarkemmin selville ostamalla saman kymmenellä eurolla kirjakaupasta!


    • igoreinarpox

      Venäläiset koettivat valloittaa kokonaista saariryhmää turun lähellä eivätkä he kerro mitään.Pelkkää pään pyöritystä.Helikopterikenttiä ja laitureita kymmenittäin.Myös yhteydet kaapeleilla muihin saariin olivat valmiina.Oli viimeinen aika panna stop.He vakoilevat suomea härskisti kun tietävät ettei rangaistusta tule.Vain palautus rajalle mahdollisen kuulustelun jälkeen.Lentokenttämme (sotilas) otettiin venäläinen kiinni teltasta erilaisten laitteiden kanssa. Pitää näyttää että täällä ollaan valmiina .

    • KatsoKylmäävätKuvat

      Ilmavoimien entinen naissotilas riisuutui ja vihtoi uraa täysin rinnoin.

    • Janne.L

      USA on luotettava kumppani ja saa ihan vapaasti kuvailla meitä.

      Venäjä on meidän pahin uhka. Maailman mätäpaise.

      • Tatjana.33

        Nyt meni ruskipojalta kurat housuun.


      • ÄlyttömyydenMM

        Jannen älyttömyys on aivan maailman luokan tasoa


    • vakoileekoUSA

      USA vakoilee Venäjää. Se on ottanut satlliittikuvia Venäjästä ja väittää Venäjän liikutelleen panssareitaan.

    • lbl

      Ampukaa alas hakaristi-drone.

    • PikkuAmerikka

      IsoAmerikka saa PikkuAmerikassa tehdä mitä vaan, näin suomen herrat on päättäneet

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      62
      998
    2. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      323
      937
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      812
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      55
      703
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      96
      613
    6. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      25
      602
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      46
      591
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      590
    9. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      79
      564
    10. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      67
      560
    Aihe