Vakoilu drone lentelee Helsingin yllä.

Kummallista, että Suomen ulkopoliittinen johto hyväksyy sen, että USA:n suurlähetystö saa vakoilla näin röyhkeästi Suomea?
Voit lukea asiasta tarkemmin, kun valitset googlella: USA:n suurlähetystön vakoilu drone.

9

475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SakkeusAlasPuusta

      Sakari yrittää massapostittaa lapsellista tarinaa.

    • Nyt_tartu_toimeen

      Etkö vieläkään ole ampunut sitä alas. Pumppuhaulikko esiin nyt nopsaan ja schrapnellia ilmaan.

    • Alas ampuminen kuuluisi Suomen puolustusvoimille, mutta eiväthän he voi sitä tehdä, kun Suomi ei ole itsenäinen valtio, vaikka juhliikin muutaman päivän kuluttua taas "itsenäisyyttään."
      Alas ampumiseen pitäisi saada ensin lupa sekä Washingtonista että Brysselistä.

    • Abrahamm

      Jos tuo totta, niin Venäjän lähetystö vois tehdä samoin,niin nähtäis oikeistomme repivän pelihousunsa !?

    • hanua

      Eipä siinä ole juuri mitään vakoiluksi määriteltävää, jos toistensa kaltaisia yhteiskuntajärjestelmiä edustavat valtiot lennättävät toistensa ilmatilassa kauko-ohjattavia lennokkeja.

      Jos Suomen poliittinen johto jossakin kriisitilanteessa päättäsi, että Suomesta voisi tehdä yhden USA:n osvaltion, ei täällä käytännössä mikään muuttuisi, eikä kansan suuri enemmistö päätöstä vastaan kapinoisi. Olemmehan Usan kanssa samanlaisia, vallan kolmijakojärjestelmää soveltavia, todellista demokratiaa toteuttavia oikeusvaltioita, joiden toimintoja aidosti vapaa lehdistö valvoo.

    • entinen_sotilas

      Kaikenlaisia satuja nuo Venäjän trollit keksivätkin

    • huijausta

      Ei olisi mikään ihme jos ja kun dronet lentelevät Suomen taivaalla, sehän on nykypäivää ympäri maapalloa.
      Ei ole myöskään ihme että trollit liikkuvat näilläkin palstoilla ja ihan ikiomat sellaiset, sekin on nykypäivää.
      Politiikka on monille uskon asia, sitä uskotaan mitä halutaan uskoa. Päätöksenteko on niin kiemuraista että siitä on vaikea saada todellista kuvaa vaikka yrittäisi seurata päivittäin.

    • mitäs_valitat

      Ammu se alas. Niitä on sellaisia vähän tomerampia ilmakiväärejä, jolla drone tulee alas kuin räkätti rastas.

      • uskomatont

        Oikeinko ilma kiväärejä joilla pudottaa räkätti ja rastas?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      430
      3624
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      116
      2673
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      3
      2411
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      42
      2239
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      13
      2172
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      19
      2020
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1617
    8. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      75
      1559
    9. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      47
      1555
    10. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      54
      1445
    Aihe