Miten rentoudut

Kyssör

Kerro kolme asiaa???

43

907

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rentoutumiset

      kävely meren rannalla, punaviini, sauna

    • Knainen

      Siis perinteiset rutiinit työpäivien jälkeen on jokin seuraavista:

      Juoksulenkki
      Kävelylenkki
      Pyörälenkki

      Jalkakylpy& kahvia ja jokin hyvä sarja tai rentoutusvideoklippi

      Alkoholi ei minusta ole hyvä rentoutuskeino. Tuo päänsäryn ja tipasta voi tulla tapa. Mieluummin urheilu tai sitten vaikka suklaapatukka kahvin kera

    • rento.horo.rentoo

      tunnistautumalla lainapalveluun.

    • trolllllll

      Vittuilemalla ikäväpalstalla.

      • mjooo

        Tää oli hauska :D


    • UskoTaiTestaa

      Viina, tupakka ja aineet

    • ftgyuh

      Jointti, seksi ja nukkuminen. Se nukkuminen on niistä vähiten tärkein. Yhdellä hyvällä nukkumisella pärjää pari vuorokautta jos on pakko. haaveilen jo sängystä. Siellä on nainen joka on halutessaan ihan paras hommissa. Harmillisesti siltä on halukkuus hukassa. Antaa kyllä vaikka nyt heti

      Niin usein touhuttu että mielummin odotan sitä halua. Se on kuitenkin paljon parempaa. Ainakin vetää oikeista naruista kun kehuu sänkyjutuista. Tarkoitukseni on aina saada molemmat nauttimaan. Siinä jos yrittää olla mukana niin ei pety.

      • Miksi-jointti

        Oletko J-mies?


    • siinähänne

      sauna ja uinti, musiikki ,tanssi.

    • mjooo

      pelaaminen, leffailta hyvässä seurassa tai kävely.

    • sormetar

      Sormettaminen, kovien nännieni härnääminen ja tamponilla kikkailu sisään ja ulos.

    • tripleniple

      Runkkailu x 3.

    • Melateakamolla

      Melatoniinilla, teaniinilla ja kamomillateellä.

    • onkotumpitjokädessä

      Joulukysymys siinä: Kuka seisoo tumput suorassa?

    • PäivienivoimaJailo

      Kerron rentoutumisprosessin kolme keskeistä vaihetta.

      Vaihe I
      Kun tulkitsen mielitiettyni kehonkielestä, että on aika halata, oman kehoni stressihormonitaso aloittaa välittömästi laskusuunnan. Tämä on rentoutumistaso 1.

      Vaihe II

      Ojentaessaan käsivartensa ympärilleni, laskiessaan päänsä kutakuinkin toista hartiaani vasten ja minun ujuttaessa käsivarteni hänen kylkiensä kautta jonnekin alaselkään ja kurkottaessani nuuhkaisemaan hänen tuoksuaan, vedän vaistomaisesti kidukset täyteen ilmaa. Tämä on rentoutumistaso 2.

      Vaihe III

      Loksahdettuamme lempeästi tähän meille niin tuttuun asentoon, primitiivinen vaisto kertoo sekä keholle että mielelle niiden olevan täysin turvassa. Tällöin keuhkot päästävät sisäänvetämäni ilmamassan spontaanisti ulos. Olen täysin rentoutunut. Mitä pidemmän aikaa halaus kestää, sen voimakkaamman signaalin keho-mieli saa siitä, että olen turvassa, hyvässä paikassa, jossa mikään eikä kukaan voi minua haavoittaa.
      Tämä on rentoutumistaso 3.

      • pääsispähalaukseen

        Niin suloista.


      • kuinkääpiökoiranpentu

        Voi kuinka söpöä kun pikkupoika halaa!


      • ihanmini
        kuinkääpiökoiranpentu kirjoitti:

        Voi kuinka söpöä kun pikkupoika halaa!

        Pikku poikapa hyvinkin! ;D


    • rentouduntyössä

      Minä ehkä rentoudun työelämässä työkavereiden kanssa...

      Vapaa-ajan rentoutumimen on aika vaikeaa, koska työ on psyykkisesti aika raskastakin välillä..

    • Mennäänmettään

      Musiikki, masturbointi, metsä. Mutta ei kaikkia samaan aikaan 😂

      • hyimua

        Luuri päässä skutsiin runkulle :)


    • oppimalla

      Rennon mielentilan voi saavuttaa missä vaan, se on asenne. Kun on valmis luopumaan mielensä taakoista, tilanteella ei ole väliä, kaikkialla. Sillä tiellä mennään.

      • kaikkitakavarikoitu

        Juu siitä se lähtee kun sopeutumis- ja muutkin eläkkeet leikataan kohta pois kokonaan, ja joudut maksamaan talojasi ja muita omistuksia takaisin valtiolle.

        Armeijan ihmiset ilmaantuvat ovelle, sotilaspoliisit aseineen: Teidän on poistuttava välittömästi tästä asunnosta, voitte mennä asumaan jonnekin muualle mitä vain keksitte, mutta armeija nyt takavarikoi koko omaisuutesi näin vain hohoh :D


    • jotainpitäätehdä

      Otetaanpa siten avaruusmatka vaikka kiikareilla vaikka Saturnuksen kuihin?

      Voisi olla masentuneille henkilöille aika pirisitääväkin tuollainen "mielikuvitus matka", kuten myös yliopistonopiskelijoille aina aina paljain jaloin "jeesustelemassa" kouluissa koko vuoden ajankin :D

    • Metsässä kuleskellen, saunoen ja illalla kynttilän valossa oleillen.

      • miksivalehtelet

        Valehtelet, kuitenkin teet metsistä poliittisia kommetteja älypuhelimellasi!
        - Valhe paljastettu jos on puhelin metsässä mukana.


      • miksivalehtelet kirjoitti:

        Valehtelet, kuitenkin teet metsistä poliittisia kommetteja älypuhelimellasi!
        - Valhe paljastettu jos on puhelin metsässä mukana.

        Ei ollut eilenkään edes puhelin mukana 😁


      • rakkauskyllärentouttaa

        Minulla ei ole ikinä puhelin töissä mukana, se olisi jo palkanalennus -60000EUR jos pitää puhelinta mukana, häiritsemässä töitä... puhelin kotiin töiksi.

        Tuollainen rentoutumisjuttu, miten rentoudun, en tiedä enää ... kun nukkuminenkaan ei rentouta enää, pitäisi kokeilla katsoa jotain ammattiseksi-tyttöjen videoita netistä jos ne rentouttaisivat.


    • sitäseonmakedoniassa

      Kerron nyt yhden sellaisen asian mikä on totta: kreikkalaiselle miehelle on unelmatyöpaikka työskennellä suomessa ja tehdä vapaaehtoistyötä palkattomanakin.... kreikkalaisen miehen unelma, tiedän..

    • perinteistäjoulupukkia

      Joulupukki aina seisoo "tumput suorassa" :D

    • 2waymood-disorder

      Psykoosilääkkeillä, masennuslääkkeillä ja rauhottavilla.🤕

    • jännitysunessarentoutuu

      Oikeastaan ainoa tapa minulle on rentoutua unessa nähden jotain hauskoja elokuvamaisia kuvia joissa varsinkin monesti jotain kuvittelusta kauniita tyttöhahmoja auttamassa minua.

    • Rentouttavaa

      Sauna

    • jamatkailu

      Musiikki, ulkoilu, elokuvat

    • Virhe.Käsittelyssä

      ▪ Autolla ajo ilman määränpäätä hyvä musiikki ..
      ▪ Tietokoneen takana .. vaikka netissä pelaaminen ..
      ▪ Kunnon yöunet olisivat BEST ..
      ▪ Kuntosali ja kun vielä saisi heti saunaan hiostavan treenin jälkeen .. 🤤

    • siinämuutama

      Musiikki, jooga/meditointi/asmr, nukkuminen, lukeminen...

    • Liikunta, sohva ja sitten jotain muuta kivaa.

    • marimekko

      Liikunta, lukeminen ja ystävien tapaaminen hurtin huumorin merkeissä.
      Nyt neloskohtaan eli nukkumaan.
      Kauniita unia.Kiitos tästä päivästä.

    • liianhempeätajatukset

      Minä taas. on surullinen olo, luultavasti tiedän että en ole kertonut jotain asioita joillekin ihmisille, mitä heidän pitäisi tietää, valehteluahan jos ei kerro mitä heidän pitäisi tietää, noh mutta...

      Surullinen ja Iloinen mieli yhtäaikaa, vähän sellaista on joo.... liittyy asioihin tämä Anna Eriksonin - Varpunen jouluaamuna on aika hyvä, mielestäni melko parhaitakin Annalta tämä.

    • Kun ratkaisen ongelman, ei ole mielen päällä.

      • Ei takerru , antaa vaan lipua omaan tahtiin


    • Kolmevaan

      Olit.,tv ja sali

    • Kossua

      Vissyä ja Jahvaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      125
      5023
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      173
      3752
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      46
      3198
    4. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      22
      3168
    5. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      39
      1737
    6. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      40
      1279
    7. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      38
      1185
    8. Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.

      No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      304
      1098
    9. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      30
      1071
    10. Jos hän pyytäisi luokseen!?

      Uskaltaisitko mennä?
      Ikävä
      83
      1036
    Aihe