Perjantaina olisi sitten perheemme uuden kodiaqin luovutus edessä. Ensimäinen uusi auto ja kysyisin nyt hieman tuosta luovutustilaisuudesta? Kuinka juhlavasti tuollaiseen pitää pukeutua? Otan mukaan perheen ja lapsetkin pitää silloin vapaata toki koulusta mutta myös appivanhemmat lähtevät mukaan tilaisuuteen. Oma isäni hoitaa valokuvauksen liikkeesä ja liikkeen ulkopuolella myös kun viimein lähdetän tien päälle. Tarkoitus olisi mennä hienoon ravintolaan syömään sitten illalla vaimon kanssa ja keskustella uuden auton ominaisuuksista sekä ihan vain fiilistellä viinin ääressä. Millaisia luovutuslahjoja liikkeet yleensä antavat? Onko se yleensä esim ruotsin risteily vai saako kalliimman auton ostaja jopa lennot etelään? Ihan jännittävää aikaa kyllä ja kovasti tätä odotetaan. Vuoden tärkein päivä.
Uuden auton luovutustilaisuus vinkkejä?
7
487
Vastaukset
Voisimpa sanoa että onneksi olkoon mutta taidan vain ilmaista että otan osaa. Jos aijot olla ratissa niin tuulipuku käy mutta vaimolle ja lapsille jotain lämmintä että tarkenevat työntää korjaamolle.
- SkodaaHakiessa
Frakki ja isot kunniamerkit. Ulkona liikkuessa silinterihattu, ja kenkien oltava ehdottomasti lakerinahkaa eikä mitkään ketjumarketin loaferit. Hieman oudoksuttaa ettei skodakauppias ole ohjeistanut tilaisuuden pukukoodia lähettämässään kutsussa.
- 6j4h9
Jos on ansaittu peräti Leninin tai Punatähden mitali niin se kiinnitetään tässä tilaisuudessa kunniamerkkirivistön arvokkaimmalle paikalle.
- H_K_
Kun kerran perhettäkin lähtee mukaan niin huomioikaa, että perjantaille on povattu kylmää ilmaa.
Tämän takia ottakaa mukaan reilusti lämmintä vaatetta ja varmistakaa saamanne hinauspalvelun numeron oikeellisuus ja toimivuus.
Otan osaa. - XD-tyyppi
Kyllä se skootan tapauksessa ne lahjat rajoittuvat Konelan perinteen mukaisesti neuvostoliittolais-tyyliseen hapankaaliin ja käynnistysveiviin. Selkäs takana naureskelevat taas kun saivat yhden taukin hassutettua ostamaan itäauton. Skodamyyjä ja politrukki lyövät yläfemmat ja laskevat rahojaan,paljonko suomipölhö taas maksoi ei-mistään.
Autostahan ei ole edes kyse skoota ruppanan tapauksessa, korkeintaan kulkine.....
"Skoda kodiak ei olekkaan hyvä ajaa" totesi alan asiantunteva lehtikin taannoin. Skeida-organisaatiokin on myöntänyt mallin sakanneen pahasti XD - odotamme
Eihän noin hienoa autoa itse ajeta. Takapenkillä istutaan tietysti. Ottakaa autonkuljettaja mukaan, lippalakki Skoda-logolla, mustat lasit ja kravatti tietty kuskilla. Laittakaa livestream tubeen.
- 7j4hp
Riittävällä arvokkuudella tulee tilaisuuteen osallistua, onhan uuden skodan vastaanottaminen skodistin elämän suurimpia, ellei suurin, kohokohta, jolle ei vedä vertoja edes peruskoulusta valmistujaiset tai korpraaliksi ylentäminen intissä. Kannattaa huomioida että tilaisuudessa skodistilta odotetaan myös puheen pitämistä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 951996
- 571929
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351