Eilen 5.12 Vermon 65 pelin pankki Lexus Dream oli joksemassa muilta karkuun lopussa mutta kuinka ollakaan oman tallin toinen hepo Willow Pride kirmasi lopussa ohi passiivisesti ajetun suosikin.
Aiempien näyttöjen perusteella tämän ei pitänyt olla mahdollista mitenkään, tällainen syö pelaajien luottamusta ja toivonkin että saan selityksen tälle tapahtumalle.
kusetusta?
11
1412
Vastaukset
- sentietääerkkikin
Miksi lainkaan juosta kisaa, jos aiemmat näytöt ratkaisisivat?
- ravit
onko väärin sopupelit
- Anonyymi
Kyseinen hevonen kilp.kiellossa nyt on toinen hevonen lääkinnyt.Huulivoiteella kuten hiihtolajeissa on tapana.
- Viikar
Aika usein näin käy. Varsinkin, jos kuskina MF. Enkä tarkota Massey Ferkusonia.
- turhapuro124f
joo en itekkää tosta lähdöstä hirveesti pitäny, mut olihan se seläs se willowpride kokomatkan ja pääsi kääntään vimpas kaartees. tokihan lexuksenkin kunto huippu oli elit loppet viikon lopus ja paljoa ees sen jälkee pärjäilly. ei ollu MF rattailla vaa aku ja ana x)
- Anonyymi
Sopupeliä on todella paljon, puhelimet käy kuumana valmentajien ja ohjaajien välillä ennen raveja, tiedän tämän kun olen likeltä seurannut. Voisin nimetä heti muutaman ravivalmentajan joka sopupeliä harrastaa aktiivisesti.
- Anonyymi
Paistaa niin selkeesti läpi, kun enempi raveja seurannut. Kummallisesti joku ennakkosuosikki hyytyy ennen viimestä suoraa ja takaa toiseks viimeiseltä lähtösijalta viilettää verski heppa kaikista ohi ekana maaliin. Se, jos mikä on o u t o a. Ja epäilyttävää.
- Anonyymi
Selviä sovittuja voittajia on raveissa tosi paljon. Jos näyttää että tulee liian helppo rivi, niin toiseksi viimeiseen tai viimeiseen lähtöön saadaan ” yllätysvoittaja” eli ostettu ajo huippukertoimella ja hups voittorivejä vain pari ja muhkeat voitot sisäpiirille. Tämä tapa on sekä Ruotsin että Suomen raveissa, maku on mennyt ja toto loppunut tähän havaintoon.
- Anonyymi
Salaliittoteorioita ... väitteitä ilman minkäänlaista todistusarvoa.
- Anonyymi
Salaliittoteoriaa todistetaan harva se viikko käytännössä. Vihjepalveluitahan on ainakin muutama. Ne usein mainostavat saaneensa joltakin tallilta tietoa kilpailevan hevosen kunnosta.
Jos jokin pörssiyhtiö kertoisi yhtiön ulkopuoliselle henkilölle sellaisia tietoja, jotka todennäköisesti vaikuttavat pörssikurssiin, otsikot olisivat suuria. Joissakin tilanteissa saattaisi jopa heilahtaa häkki, vaikka valtaosassa mahdollinen oikeusprosessi tuottaisi kevyemmän rangaistuksen.
Ilmeisesti ravisäännöissä ei ole kielletty tiedon jakamista suppealle piirille. Vedonlyöntiin vaikuttavan tiedon täytyisi olla julkisesti tarjolla samanaikaisesti kaikille. - Anonyymi
Ja nii kai. Jäi varmaa toi lähtö näkemätä, ku sain hyvän panon ja kusel siin välisä.
Kassei tyhjentelin kuonaa poies. oliki sakiaa tavaraa punnuksis.
T. Aleksi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464071Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1282343Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411491
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!39968Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein129958- 77949
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!334881Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8867J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62790