kusetusta?

peluriko

Eilen 5.12 Vermon 65 pelin pankki Lexus Dream oli joksemassa muilta karkuun lopussa mutta kuinka ollakaan oman tallin toinen hepo Willow Pride kirmasi lopussa ohi passiivisesti ajetun suosikin.
Aiempien näyttöjen perusteella tämän ei pitänyt olla mahdollista mitenkään, tällainen syö pelaajien luottamusta ja toivonkin että saan selityksen tälle tapahtumalle.

11

1330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sentietääerkkikin

      Miksi lainkaan juosta kisaa, jos aiemmat näytöt ratkaisisivat?

      • ravit

        onko väärin sopupelit


      • Anonyymi

        Kyseinen hevonen kilp.kiellossa nyt on toinen hevonen lääkinnyt.Huulivoiteella kuten hiihtolajeissa on tapana.


    • Viikar

      Aika usein näin käy. Varsinkin, jos kuskina MF. Enkä tarkota Massey Ferkusonia.

    • turhapuro124f

      joo en itekkää tosta lähdöstä hirveesti pitäny, mut olihan se seläs se willowpride kokomatkan ja pääsi kääntään vimpas kaartees. tokihan lexuksenkin kunto huippu oli elit loppet viikon lopus ja paljoa ees sen jälkee pärjäilly. ei ollu MF rattailla vaa aku ja ana x)

    • Anonyymi

      Sopupeliä on todella paljon, puhelimet käy kuumana valmentajien ja ohjaajien välillä ennen raveja, tiedän tämän kun olen likeltä seurannut. Voisin nimetä heti muutaman ravivalmentajan joka sopupeliä harrastaa aktiivisesti.

      • Anonyymi

        Paistaa niin selkeesti läpi, kun enempi raveja seurannut. Kummallisesti joku ennakkosuosikki hyytyy ennen viimestä suoraa ja takaa toiseks viimeiseltä lähtösijalta viilettää verski heppa kaikista ohi ekana maaliin. Se, jos mikä on o u t o a. Ja epäilyttävää.


    • Anonyymi

      Selviä sovittuja voittajia on raveissa tosi paljon. Jos näyttää että tulee liian helppo rivi, niin toiseksi viimeiseen tai viimeiseen lähtöön saadaan ” yllätysvoittaja” eli ostettu ajo huippukertoimella ja hups voittorivejä vain pari ja muhkeat voitot sisäpiirille. Tämä tapa on sekä Ruotsin että Suomen raveissa, maku on mennyt ja toto loppunut tähän havaintoon.

      • Anonyymi

        Salaliittoteorioita ... väitteitä ilman minkäänlaista todistusarvoa.


    • Anonyymi

      Salaliittoteoriaa todistetaan harva se viikko käytännössä. Vihjepalveluitahan on ainakin muutama. Ne usein mainostavat saaneensa joltakin tallilta tietoa kilpailevan hevosen kunnosta.

      Jos jokin pörssiyhtiö kertoisi yhtiön ulkopuoliselle henkilölle sellaisia tietoja, jotka todennäköisesti vaikuttavat pörssikurssiin, otsikot olisivat suuria. Joissakin tilanteissa saattaisi jopa heilahtaa häkki, vaikka valtaosassa mahdollinen oikeusprosessi tuottaisi kevyemmän rangaistuksen.

      Ilmeisesti ravisäännöissä ei ole kielletty tiedon jakamista suppealle piirille. Vedonlyöntiin vaikuttavan tiedon täytyisi olla julkisesti tarjolla samanaikaisesti kaikille.

    • Anonyymi

      Ja nii kai. Jäi varmaa toi lähtö näkemätä, ku sain hyvän panon ja kusel siin välisä.
      Kassei tyhjentelin kuonaa poies. oliki sakiaa tavaraa punnuksis.

      T. Aleksi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2100
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      290
      1899
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      341
      1732
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      1584
    5. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      98
      1495
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1281
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1113
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      67
      1069
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1047
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1038
    Aihe