Suomen itsenäisyydestä on ollut lähinnä vain harmia. Eduskunta vaati 100000 euron arvoisen asevelvollisuuden suorittamista. Armeija yritti saada sydämen pysähtymään makuuttamalla lumen päällä niin , että vain muovi oli välissä. Asevelvollisuuden vastapainoksi eduskunta ei järjestänyt tukityötä eikä työvoimakoulutusta. 10 vuotta piti olla ilman työmarkkinatukea. Kaikkein törkeintä oli se, että NATO-kumppanikytät hyökkäsivät asuntoon saaristolaismeiningillä ja pakottivat muuttamaan asumiskelvottomalle pikkupaikkakunnalle.
Eduskunnan pitäisi vähentää huomattavasti lainsäädäntöinnokkuuttaan. YKn periaatteita ja EUn ihmisoikeussopimusta pitäisi kunnioittaa. Enemmistöläiset päättävät diktatuurilla asiat. Se on väärin.
Itsenäinen valtio aiheuttaa harmia
1SVS-jäsen
0
151
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7091683Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss271886- 67847
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö103642- 32581
- 88557
- 32530
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E61529- 42512
- 37510