Vastaavan esityksen Jussi Halla-aho teki jo vuosia sitten. Sosiaalidemokraatit ja Kokoomus sekä muu vihervasemmisto haukkuivat Perussuomalaiset rasisteiksi, jonka arvopohjaa ei voi jakaa.
Vaikea ymmärtää, että SDP ja Kokoomus ovat Europarlamentissa samassa ryhmässä tanskalaisten kanssa. Europarlamentissa heillä on näköjään laajempi arvopohja, kuin kotimaassa. Voi tuota tekopyhyyden määrää mitä Suomessa on. Politiikassa pitäisi olla johdonmukainen.
Yle uutisoi Perussuomalaisten olevan tekemisissä rasistien kanssa. Mikäli pakolaisten sulkeminen saarelle on rasismia, ovat SDP ja Kokoomus vahvemmin tekemisissä rasistien kanssa.
Tanska siirtää turvapaikanhakijoita autiolle saarelle.
13
189
Vastaukset
- Rasistikortti
Alkaa tämä rasismivouhotutus naurattamaan kymmenen vuotias tyttö raiskataan tästä ei haluta puhua koska tekiöinä ovat ulkomaalaisia heitä täytyy suojella raiskattavana tyttö saa jäädä yksin, en yhtään ihmettele että näitä ääriliikkeitä tulee itse olen aina vihannut näitä mutta nyt alkaa mieli muuttua ja varmasti monen muunkin.
- euviratrahatmäärää
Oma kansa myydään eniten tarjoaville, rahasta ja viroista, rahat veroparatiisiin piiloon.
https://yle.fi/uutiset/3-10542567 - kokomustakäteisenvirka
Rahaa pitää tehdä vaikka myymällä loputkin itsenäisyydestä.
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/pakolaisbisnes-kannatti-luona-teki-vastaanottokeskuksilla-yli-kolmen-miljoonan-euron-voiton/?shared=984968-f754ae78-999 - Vasuri.SuomenVihollinen
Hyvä idea, palautetaan vasurit takaisin Uralin taakse kivoihin saaristoleireihin.
- estäisiiskut
Onhan meilläkin Ahvenanmaa saarineen, siellä on tilaa ja palveluja.
Toisaalta jos olisivat syrjäisellä saarella, eivät pystyisi näitä linja-auto iskuja tekemään tai muutakaan jos olisivat omiensa joukossa odottamassa palautusta.
Siis he, joilla kielteinen päätös. - Hallaahon.äänestäjä45
Hyysärit hyysäävät matujen maahantuontia,
jossa SUOMALAISELLA ON PELKKÄ MAKSAJAN JA RIISTAN ROOLI,
RAISKAUKSIA, HYÖKKÄYKSIÄ, JIHADIA JA KULUJA, HYVINVOINTIVALTION ALASAJOA
Halla-aho 5.12.""Lähdin kymmenen vuotta sitten politiikkaan, koska halusin estää kehityksen, jonka myötä suomalaisella on omassa maassaan pelkkä maksajan ja riistan rooli.
Toivoin, että tällainen ajattelu olisi valtavirtaistunut vuosien saatossa, mutta onkin käynyt päinvastoin.""On tosiaan valitettavaa, että suomalaiset alistuvat kaikille vaatijoille maksajiksi.
Veikkauksen voittorahatkin menevät muille, kuin suomalaisille.
Somalialaisnaisten sopeutumiseen yms. Somalinaiset eivät niitä voittovaroja kerrytä.
- avomerta
Keskusta suomi?
- Yleistyy
Australia ei päästä turvapaikanhakijoita maahansa, se on ulkoistanut homman juuri saarivaltiolle. Nyt moni maailman maa taitaa ottaa esimerkistä vaarin.
Pakottakaa Antti Rinne ja Petteri Orpo hyväksymään, ett kielteisen turvapaikan saaneet voidaan sijoittaa saarelle, kuten Tanskassa. Mikäli he sanovat, että se on rasismia, niin viestittäkää Tanskaan.
Nämä herrat pitävät teitä rasisteina!- Käsittämätöntä--
Käsittämätöntä yleensäkin miten tällainen tilanne on päästetty edes syntymään että tuhansia kielteisen saaneita päästetään vellomaan valtoimenaan aseettomien siviilien keskuuteen niin kuin olisi minkäänlaista kontrollia maassa
- mykkänensipiläorpo
Käsittämätöntä-- kirjoitti:
Käsittämätöntä yleensäkin miten tällainen tilanne on päästetty edes syntymään että tuhansia kielteisen saaneita päästetään vellomaan valtoimenaan aseettomien siviilien keskuuteen niin kuin olisi minkäänlaista kontrollia maassa
Paras mielenilmaus on antaa keväällä ääni PS
nyt riittää yhdenasianpuolue
saksassa ja Ruotsissa maahanmuuttovastaiset on kohta valtapuolueita
eikö suomi kysy neuvoja Tanskalta,unkarilta,itävallalta jne miten mamuasiat hoidetaan
Miksi poliitikot ei piittaa raiskausrikoksista ja muusta
- uutistieto
Laittakaa googleen haku maahanmuutto ja perään maan nimi niin ymmärrätte mitä maailmalla tapahtuu esim
maahanmuutto itävalta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3702312IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk611796- 1541365
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten121192Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021181Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48915- 88811
- 71802
- 28773
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla40765